Firma Cisco zaprezentowała szereg rozwiązań, które wychodzą naprzeciw potrzebom współczesnych pracowników i pozwalają im na bardziej wydajną i efektywną pracę z niemal każdej lokalizacji.

Nowe rozwiązania Cisco Collaboration zostały zaprojektowane szczególnie z myślą o ułatwieniu komunikacji zespołom, których członkowie będą teraz mogli błyskawicznie nawiązywać współpracę, a w efekcie szybciej reagować i podejmować kluczowe decyzje. Rozwiązania Cisco zostały dostosowane specjalnie do potrzeb mobilnych pracowników, są proste w użyciu, intuicyjne i ułatwiają współpracę bez względu na wielkość firmy.

Nowoczesne stanowisko pracy integruje narzędzia komunikacyjne dostępne w biurze z narzędziami używanymi przez pracowników prywatnie, pozwalając im na dostęp do informacji oraz komunikowanie się za pomocą wybranego przez nich urządzenia w sposób, który jeszcze niedawno był całkowicie niedostępny, przy jednoczesnym zachowaniu wymogów bezpieczeństwa.

Firma Cisco zaprezentowała rozwiązanie Cisco Expressway, zaawansowaną bramkę sieciową, gwarantującą bezpieczeństwo bez konieczności rejestracji z poziomu urządzenia, zakładania kont czy używania haseł. Oznacza to, że użytkownicy bez względu na to, gdzie przebywają, mogą otrzymać natychmiastowy dostęp do wszystkich narzędzi współpracy,co sprawia, że komunikacja przebiega szybciej i bardziej wydajnie. Rozwiązanie Cisco Expressway, stanowiące kluczowy komponent architektury Collaboration Edge, jest zoptymalizowane pod kątem współpracy w czasie rzeczywistym i zapewnia bezpieczną komunikację za pomocą rozwiązań głosowych, komunikatorów (IM) oraz wideo z punktów końcowych Jabber i TelePresence, dzięki zastosowaniu protokołu TLS (Transport Layer Security), czyli technologii, którą powszechnie wykorzystuje się do zabezpieczania transakcji w handlu elektronicznym.

Chcąc przenieść prostotę i elegancję najlepszych osobistych narzędzi komunikacyjnych do miejsca pracy, firma Cisco całkowicie przedefiniowała spojrzenie na możliwości, wygląd i jakość obsługi klienta, jakie oferują rozwiązania Cisco Collaboration. Wiele nowych produktów odzwierciedla to podejście. Kolejna generacja rozwiązań Cisco TelePresence MX300 to bardziej nowoczesne i eleganckie modele urządzeń, które łączą funkcjonalność z estetyką i maksymalną użytecznością.

Cisco TelePresence MX300 można z łatwością zamontować i automatycznie skonfigurować w około 15 minut. Rozwiązanie to posiada także nową funkcję „podwójnego ekranu”, która pozwala użytkownikom w prosty sposób podłączyć dodatkowy ekran lub monitor, zwiększając tym samym możliwości współdzielenia treści. Ponadto udoskonalono funkcję wielopodmiotowych wideokonferencji: 4 punkty końcowe mogą nawiązać jednoczesne połączenie bez konieczności korzystania z jednostki kontrolującej (MCU). System MX300, który zostanie wprowadzony na rynek w grudniu, obsługuje także kodek H.264 SVC, co ułatwia współdziałanie z systemami innych firm.