Wspólna, zintegrowana platforma Cisco i Microsoft dla usługodawców chmurowych ma przyspieszyć wdrażanie i dostarczanie nowych usług.

Cisco i Microsoft rozszerzyły współpracę w zakresie rozwiązań chmurowych i Data Center. Nowa, zintegrowana platforma technologiczna Cisco i Microsoft przyspieszy możliwości wdrażania i dostarczania nowych chmurowych, a także ułatwi niezależnym usługodawcom przyłączenia się do globalnego systemu Cisco Intercloud.

Cisco Cloud Architecture for the Microsoft Cloud Platform to zintegrowane rozwiązanie łączące funkcje Windows Azure Packoraz Cisco Application Centric Infrastructure (Cisco ACI), które ułatwia dostawcom usług chmurowych rozwijanie usług opartych o chmury hybrydowe. Nowa platforma zapewnia nie tylko znaczne uproszczenie procesów wdrażania i zarządzania usługami, ale również istotną redukcję ich kosztów.

Oprócz tego, 14 nowych dostawców usług chmurowych ogłosiło plany przyłączenia się do ekosystemu firm działających w ramach Cisco Intercloud. Oznacza to, że liczba dużych usługodawców wspierających Cisco Intercloud przekroczyła 60, a w systemie tym będzie funkcjonowało ponad 350 centrów danych w 50 krajach na całym świecie

Cisco Cloud Architecture for the Microsoft Cloud Platform to rozwiązanie, które ma na celu dostarczenieniezależnym usługodawcom zestawu elementów ułatwiających rozszerzenie oferty tradycyjnych usług IaaS (Infrastructure as a Service) o nowoczesne systemy integrujące usługi IaaS, PaaS (Platform as a Service) i SaaS (Software as a Service), które mają większą wartość biznesową dla użytkowników.

Integracja Windows Azure Pack oraz Cisco ACI umożliwia dostarczanie pełnego zakresu usług, od usług sieciowych i DR (Disaster Recovery), po systemy Big Data i aplikacje korporacyjne. Jednocześnie pozwala na drastyczne zmniejszenie całkowitego kosztu utrzymania systemu i istotne skrócenie czasu uzyskania przychodów (time-to-revenue).

W ramach współpracy Cisco i Microsoft będą dostarczać pakiety bibliotek z funkcjami do zarządzania politykami, które pozwolą na przyspieszenie wdrażania nowych aplikacji umożliwiając jednocześnie utrzymanie spójnych zasad zarządzania nimi.

Dodatkowo, oprogramowanie Microsoft System Center 2012 R2 zostało zintegrowane z narzędziem Cisco Unified Computing System (UCS) Manager, co ułatwia bieżące zarządzanie i kontrolowanie funkcji systemu. Jest to szczególnie ważne dla dostawców usług chmurowych rozwijających swój biznes, którzy muszą sobie poradzić z zarządzaniem szybko rosnącą liczbą usług i aplikacji.

Oprócz tego, Cisco i Microsoft zamierzają współpracować z partnerami ekosystemowymi,zapewniając wsparcie we wprowadzaniu nowych usług, a także pełnym cyklu ich życia. Dotyczy to rozwijania i wdrażania nowych pomysłów na usługi, ich popularyzacji i kreowaniu popytu, jak i utrzymywaniu dotychczasowych klientów.Niezależne programy wsparcia Cisco Powered i Microsoft COSN (Cloud OS Network) doskonale się uzupełniają, a ich połączenie pozwala na zapewnienie bezprecedensowego poziomu wsparcia dla dostawców usług chmurowych, którzy zdecydują się na wdrożenie nowej platformy wspólnie oferowanej przez Cisco i Microsoft.

Nowe rozwiązanie pozwala na istotne zmniejszenie kosztów początkowej inwestycji, a jednocześnie minimalizuje ryzyko biznesowe związane z wprowadzaniem nowych usług na rynek.Zostało zaprojektowane głównie pod kątem spełnienia wymagań stawianych przez tradycyjne aplikacje korporacyjne. Jest uzupełnieniem dla chmurowej architektury Cisco opartej na technologii OpenStack i udostępnia funkcje pozwalające na łatwe tworzenie chmur hybrydowych współpracujących zarówno z systemami Cisco Intercloud, jak i Microsoft Azure. Pierwszą, referencyjną architekturę takiego systemu Cisco planuje opublikować jeszcze w kwietniu.