Dystrybutor produktów motoryzacyjnych i przemysłowych spółka BERDA zintegrował dotychczas wdrożony system Comarch ERP XL z aplikacją mobilną Comarch ERP Mobile Sprzedaż. Aplikacja Comarch, krakowskiego producenta systemów ERP wspomaga codzienną pracę przedstawicieli handlowych w terenie.

Podczas spotkania z klientami, pracownicy mobilni sprawdzają płatności kontrahenta, jak również weryfikują stan magazynowy, zarówno w jednostkach podstawowych (litrach) oraz w jednostkach pomocniczych (sztukach). Ich priorytetowym zadaniem jest wystawienie zamówienia. Korzystając z aplikacji mobilnej przedstawiciel handlowy dodając dokument ma dostęp do pełnej oferty produktów wraz z opisem, zdjęciem, aktualną ceną, stanem na magazynie. Istotną informacją, do której ma także dostęp będąc na spotkaniu z Klientem, to podgląd historycznych transakcji z danym kontrahentem. Korzystając z tych historycznych danych pracownik w szybki sposób może seryjnie dodać, skopiować dokument, co przydaje się w sytuacji, kiedy Klient chce zamówić takie same towary jak ostatnio.

Product Manager Comarch ERP Mobile Joanna Bałut zauważa, że aplikacja Comarch ERP Mobile Sprzedaż dostępna jest na urządzeniach mobilnych opartych na platformie Android oraz poprzez przeglądarkę internetową. –  Pracownik realizując działania w terenie, korzysta z urządzenia mobilnego, natomiast na koniec dnia może zalogować się i przeglądać swoje działania na dowolnym urządzeniu przez przeglądarkę internetową. Comarch ERP Mobile Sprzedaż umożliwia przeprowadzenie transakcji sprzedaży typu preselling oraz vanselling z obsługą działań CRM. Przedstawiciel ma dostęp do pełnej oferty towarowej wraz ze zdjęciami i opisami oraz wszystkimi warunkami handlowymi zdefiniowanymi w systemie ERP, jak również do historii transakcji, płatności i kontaktów z klientem. Aplikacja może także służyć do rejestrowania tras przejazdów– mówi Joanna Bałut.
– Należy także podkreślić, iż rozwiązanie Comarch ERP  Mobile Sprzedaż dedykowane jest przede wszystkim dla przedstawicieli handlowych lub medycznych, jednakże zostało ono zbudowane w taki sposób, aby obsłużyć dowolną branżę,  np. vendingową lub jako wsparcie dla asystentów sprzedaży w sklepach. Dzięki aplikacji pracownicy mają nieprzerwany dostęp do zasobów firmowych, szybkiego kontaktu z osobami z firmy oraz do bieżącego raportowania postępów swoich działań, przez co oszczędzają czas i koszty swojej pracy – dodaje.

Berda jest dystrybutorem produktów motoryzacyjnych i przemysłowych.