Comarch , polski producent oprogramowania wpierającego zarządzanie, wprowadził na rynek nową wersję programu dla sektora MSP – Comarch OPT!MA 2012.5.1. Producent  postawił na szybkość działania, czyli na wydajność.

– Mamy kilkadziesiąt udokumentowanych testami scenariuszy pracy potwierdzających wzrost szybkości działania programu. Średnie przyśpieszania procesów wynoszą od kilkunastu do nawet 80 proc. Dla przykładu można tu podać przyśpieszenie pierwszego uruchomienia systemu o 40 proc. Znacznie zoptymalizowano także korzystanie z zasobów pamięci komputera, co bezpośrednio przekłada się na przyspieszeniu pracy z programem – mówi Kamil Góral, dyrektor Centrum Rozwoju Biznesu Sektora ERP firmy Comarch.

W nowej wersji zoptymalizowane zostały m.in. takie obszary jak logowanie do programu, wystawianie faktur, rezerwacje odbiorcy, przenoszenie faktur do rejestrów VAT, ofertowanie, terminarz, serwis, skrzynka operatora, skrzynka pocztowa, rozliczenia podmiotu, dokumenty rozliczone, księgowanie dokumentów do księgowości kontowej, wyświetlanie zestawienia obrotów i sald, wyświetlanie listy środków trwałych, kalendarz nieobecności pracownika, eksport/import danych kadrowych i płatności oraz przeliczanie wypłat.

Ponadto, wersja została dostosowana do bieżących zmian w przepisach, co pociągnęło za sobą dodanie do niej nowych formularzy deklaracji: PIT-8AR (wersja 2) oraz IFT-1/1R (wersja 9) oraz naliczanie podatku od odsetek zgodnie z najnowszymi przepisami, czyli zaokrąglany zawsze w górę do 1 grosza.

 

Wzrost szybkości działania Comarch OPT!MA przy czynnościach związanych z fakturowaniem. Porównanie Comarch OPT!MA 2012.4.1 i 2012.5.1