Criteo, firma technologiczna zajmująca się spersonalizowaną reklamą efektywnościową display, ogłosiła globalną dostępność swojego nowego rozwiązania reklamowego Cross-Device. Pozwala ono na wgląd w dane dotyczące zachowań zakupowych konsumentów na wszystkich urządzeniach i przygotowanie precyzyjnych, spersonalizowanych reklam na olbrzymią skalę. Criteo umożliwia reklamodawcom angażowanie konsumentów personalizowanymi reklamami wyświetlanymi na dowolnym ekranie czy urządzeniu.

Badania pokazują, że ponad 60 proc. amerykańskich konsumentów korzysta z kilku urządzeń, a więcej niż 1/3 z nich posiada jednocześnie laptopa, smartfon i tablet. Kluczowym jest, by sprzedawcy detaliczni docierali do klientów na różne sposoby i przez wszystkie wykorzystywane urządzenia. Aby skorzystać z tej możliwości, marketerzy muszą być w stanie angażować klientów na tych urządzeniach . Potrzebują również, by reklamy typu Cross-Device działały wszędzie, nie tylko na stronach indywidualnych wydawców, oferujących własne rozwiązania.

Obecnie Criteo dociera miesięcznie do miliarda internautów na całym świecie i dostarcza spersonalizowane reklamy na wszystkie popularne urządzenia mobilne, w tym na prawie 100 milionów urządzeń Apple. Reklamodawcy mogą skorzystać z nowego rozwiązania Cross-Device, wykorzystującego olbrzymi zasięg i wiarygodne dane dotyczące intencji zakupowych. Rozwiązanie Criteo opiera się na identyfikacji typu Exact-Match (ścisłego dopasowania), opracowanej na podstawie unikalnych i anonimowych danych, dostarczanych przez działających w sieci Criteo klientów. Pozwala na dokładne wytypowanie różnych urządzeń danego, anonimowego użytkownika. Dzięki takiemu podejściu, Criteo jest w stanie wykorzystać algorytmy intencji zakupowych do ponownego angażowania użytkowników w sieci ponad 7000 wydawców na całym świecie.