Cyfrowe.pl, lider sprzedaży sprzętu fotograficznego w Polsce, rozpoczął współpracę z Comarch, mającą na celu usprawnienie procesów biznesowych. W firmie wdrożono usługę iBard24, która zapewnia bezpieczeństwo danych elektronicznych i optymalizuje pracę mobilnych pracowników.

Celem wdrożenia usługi do przechowywania danych w chmurze była konieczność skutecznego zabezpieczenia najcenniejszych danych przedsiębiorstwa. Internetowy charakter działalności Cyfrowe.pl wymaga przetwarzania dużej ilości elektronicznych materiałów handlowych i jednoczesnego operowania na bardzo wrażliwych i poufnych danych klientów.

 Zdecydowaliśmy się na korzystanie z iBard24 w celu wykonywania kopii zapasowych danych z notebooków pracowników, którzy nie są stale w biurze i trudno zapewnić sprawny backup ich plików. Przeprowadziliśmy analizę i porównanie oferty kilku rozwiązań tego typu, także zagranicznych. Po wielu testach i rozważaniach wybraliśmy ostatecznie iBard24 – mówi Jarosław Banacki, prezes zarządu Cyfrowe.pl.

Cyfrowe.pl należy do ścisłej czołówki sklepów branży foto-video w Polsce. Na rynku działa od 2002 roku. Oprócz sprzedaży przez internet, prowadzi również cztery sklepy stacjonarne: w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Katowicach. W ofercie sklepu znajdują się m.in. najnowsze aparaty cyfrowe, profesjonalne lustrzanki, kamery cyfrowe, obiektywy i akcesoria fotograficzne, a także sprzęt do wyposażenia studio.