Badania opracowane przez SEMSTORM pokazują, że na polskim rynku największy sukces odnosi portal Wikipedia.org. Co ciekawe, frazy z nim związane wyszukiwane są 28 milionów razy w miesiącu. Użytkownicy sieci w ciągu dnia pracy przy komputerze swoją uwagę poświęcają także największemu portalowi społecznościowemu – Facebookowi. Szacowany ruch organiczny na tej stronie to 43 miliony wizyt miesięcznie, pochodzących z wyszukiwarki. Najbardziej widocznym fan pagem jest Orange Polska, do którego kieruje ponad 9,5 tysiąca słów kluczowych.

Uwzględniając dotychczasowe trendy, YouTube cieszy się coraz większą popularnością. Do serwisu prowadzi 50% wyszukiwanych przez Polaków fraz. Poza tym, znakomicie funkcjonują też rodzime portale. I tak najlepiej widocznym serwisem Onetu okazał się zapytaj.onet.pl. Posiada on 4 razy większą widoczność, niż strona informacyjna wiadomości.onet.pl. Jeden z największych konkurentów Onetu, czyli Wirtualna Polska ma 280 podserwisów widocznych w naturalnych wynikach wyszukiwania. Natomiast do serwisu aukcyjnego Allegro.pl –  prowadzi aż 84% fraz związanych z Samsungiem.

Wyniki raportu wyraźnie wskazują na prowadzenie polskich portali branżowych. Tę tendencję odzwierciedla powszechność serwisu Filmweb.pl, do jego zagranicznego konkurenta IMDB.com prowadzi prawie 10 razy mniej słów kluczowych. Forum serwisu gazeta.pl pojawia się na ponad 3 miliony słów kluczowych, co stanowi prawie 63% wszystkich fraz na które widoczne są podserwisy gazeta.pl.

Ponad 800 tysięcy razy w miesiącu strona chomikuj.pl pojawia się na frazy związane z kolorowankami. Najwięcej fraz, na które widoczna jest Interia.pl związanych jest z pogodą, Najczęściej, bo aż 950 tysięcy razy w miesiącu szukamy informacji o pogodzie długoterminowej.