Sieć kawiarni DaftCafe pojawi się w dwóch kolejnych miejscach w Warszawie. Od 4 kwietnia będzie serwować kawę, napoje i przekąski w budynku przy ul. Postępu 14 oraz w biurowcu West Station II. Obie lokalizacje należą do międzynarodowego dewelopera HB Reavis.

Najwyższa jakość, nowoczesne wnętrza i żywa zieleń – to wyróżniki lokalnej sieci kawiarni DaftCafe, która swoją niszę znalazła w serwowaniu najlepszej gatunkowo kawy pracownikom i gościom stołecznych biurowców. Pierwszy z nowo otwartych lokali mieści się w zagłębiu biznesowym na Służewiu, na parterze budynku Postępu 14 od ulicy Marynarskiej. Natomiast druga kawiarnia, której otwarcie również nastąpi 4 kwietnia, zaprosi miłośników kawy do budynku West Station II na Ochocie, do przestrzeni recepcyjnej przy głównym wejściu.

W nowych kawiarniach DaftCafe, podobnie jak w pozostałych pięciu lokalach tej sieci, będzie można zjeść ciasta, których oferta zmienia się każdego dnia, klasyczne francuskie quiche oraz pyszne kanapki z pieczywa wypiekanego na miejscu. DaftCafe serwuje także owocowe koktajle, świeżo wyciskane soki oraz szeroki wybór herbat. Jednak znakiem rozpoznawczym tej marki pozostaje kawa jakości speciality.

– Jesteśmy jedyną siecią w Polsce i jedną z niewielu na świecie, która serwuje ją jako podstawę. Oznacza to, że w każdym kubku, czy to americano, cappuccino, czy latte, znajduje się napój na bazie ziaren, które podczas bardzo restrykcyjnej oceny uzyskały co najmniej 80 na 100 punktów – tłumaczy Michał Ratajczyk, kierowca rajdowy i wyścigowy, współwłaściciel DaftCafe.

DaftCafe to warszawska sieć kawiarni serwująca kawę speciality oraz przekąski i desery. Powstała w 2014 roku i obecnie składa się z pięciu kawiarni. Poza standardową działalnością gastronomiczną organizuje m.in. serię wydarzeń Kawa i Samochody oraz regularne spotkania amatorów kawy połączone z testami ziaren. W pierwszym półroczu 2018 r. DaftCafe otworzy trzy nowe lokalizacje.