Leitz na swojej stronie internetowej udostępnia możliwość darmowego drukowania, na dowolnej drukace, etykiet on-line z programem Leitz EasyPrint w polskiej wersji językowej.

Etykieta szybko i bez opłat  
Na stronie www.Leitz.com/pl znajdziemy specjalny, darmowy program Leitz EasyPrint, który umożliwi nam uporządkowanie naszego biura czy archiwum. Od dziś wszystkie segregatory i inne artykuły biurowe będą mogły być w dowolnym momencie znakowane wg naszych aktualnych potrzeb. Program jest prosty w obsłudze i nie wymaga specjalistycznych umiejętności. Dodatkowo znajdziemy w nim wiele porad i wskazówek przydatnych podczas projektowania etykiet.  Na koniec otrzymamy dokument w postaci pliku pdf do wydrukowania i zapisania na własnym urządzeniu z możliwością wykorzystania w przyszłości.

Trzy kroki do etykiety
Aby otrzymać gotową etykietę wystarczy wykonać 3 czynności. Po wejściu na stronę w pierwszym kroku mamy do wyboru różne akcesoria biurowe, na które możemy potrzebować etykiety.  Możemy skorzystać z opcji etykiet na wiele typów segregatorów, teczek, ofertówek, skoroszytów, szufladek, pudełek – wystarczy wybrać rodzaj produktu, istnieje również opcja wgrania własnego gotowego szablonu. W kolejnym, drugim kroku, projektujemy etykietę. Tu możliwości są niemal nieograniczone, od tych najprostszych do bardziej skomplikowanych. W tym kroku możemy wprowadzić dowolny tekst, wybrać kolor tła z pełniej palety barw, wstawić własny obraz, zdjęcie czy grafikę, np. logo firmy, przy czym sam Leitz EasyPrint daje nam wybór kilkunastu grafik i obrazów. Co ważne – czcionki posiadają polskie znaki. Po zaprojektowaniu etykiety zostaje nam już ostatni trzeci krok, czyli zapisać i wydrukować ją z pliku pdf, który możemy zapisać na naszym komputerze. Tym sposobem w łatwy i szybki sposób możemy dokonać rewolucji naszych biur czy innych pomieszczeń.