Datalogic ogłasza wprowadzenie na rynek nowego mobilnego komputera Memor K, potężnego przenośnego asystenta, który znajdzie zastosowanie w dowolnej aplikacji, dzięki któremu zgromadzisz potrzebne dane w sklepie detalicznym, hali produkcyjnej lub centrum dystrybucji.

Dzięki niewielkiej wadze, doskonałej ergonomii i niewielkim rozmiarom użytkownik może pracować z urządzeniem przez cały dzień bez odczuwania stresu i zmęczenia. MEMOR K jest na tyle mały, by z łatwością umieścić go w kieszeni i korzystać z niego w razie potrzeby. Komputer łączy w sobie bardzo smukłą obudowę z niezwykle wytrzymałą konstrukcją, jest odporny na upadki z wysokości 1,2 m na beton oraz posiada certyfikat IP54 gwarantujący ochronę przed wilgocią i kurzem.

Memor K może być użytkowany przez wielu pracowników w trakcie kolejnych zmian roboczych bez dodatkowego ładowania akumulatora. Akumulator o pojemności 3800 mAh ma wystarczającą moc do realizacji niezbędnych zadań i nieprzerwanej pracy. Naładowany akumulator za pomocą stacji dokującej jest gotowy do szybkiego montażu w jednostce i ciągłej pracy przez 12 godzin.

Memor K posiada szybki i niezawodny moduł skanujący, który z łatwością odczytuje kody 1D i 2D z dowolnej powierzchni. Niezwykle wydajny procesor 2,2 GHz i 3 GB pamięci zapewniają dużą moc obliczeniową, umożliwiając jednoczesne uruchamianie wielu aplikacji.

Urządzenie ma ergonomiczną konstrukcję, duży 4-calowy ekran dotykowy i miękką gumową podświetlaną klawiaturę, która zapewnia wygodne, szybkie i poprawne pisanie nawet w ciemności. Memor K sprawia, że gromadzenie wszelkiego rodzaju danych, takich jak ilość, opis, lokalizacja itp. staje się zaskakująco łatwe, dla każdego skanowanego obiektu. Dodatkowo urządzenie wyposażone jest w cztery wygodne boczne klawisze (2 z nich dowolnie konfigurowalne), dzięki którym np. w łatwy sposób użytkownik może uruchomić wyzwolenie czytnika kciukiem i spowodować odczyt kodu.

Mobilny komputer Memor K działa pod kontrolą systemu Android ™ 9. Posiada najnowszy certyfikat GMS, który zapewni użytkownikowi dostęp do kolejnych aktualizacji systemu, stabilną pracę urządzenia przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa. Niezawodna komunikacja Wi-Fi (w tym standard AC) pozwala użytkownikowi na szybkie przesyłanie i pobieranie danych, a połączenie USB-C gwarantuje szybki transfer danych i duże prędkości ładowania.