DB Schenker dostarczy przesyłki do 195 milionów europejskich gospodarstw domowych (curbside delivery).

Jako jedyny ogólnoeuropejski dostawca usług logistycznych firma DB Schenker rozszerza ofertę o dostawy towarów na paletach do odbiorców prywatnych (B2C). To usługa typu curbside delivery. Oznacza to, że towar na palecie zostanie dostarczony do najbliższego miejsca przy domu odbiorcy, gdzie może zatrzymać się kierowca.

Usługę DB SCHENKERsystem home można w prosty sposób zlecić on-line na stronie www operatora. Niezależnie od tego, czy chodzi o meble ogrodowe, sprzęt sportowy czy duże przesyłki jak meble i elementy wyposażenia wnętrz – DB Schenker dostarczy przesyłkę paletową z Polski pod prywatny adres za granicą do większości krajów w Europie. Dostawy do krajów europejskich spoza UE wymagają indywidualnych ustaleń. Ze względów bezpieczeństwa DB SCHENKERsystem home nie obejmuje towarów niebezpiecznych lub objętych specjalnymi przepisami.

Odbiorca ma możliwość wyboru dnia dostawy drogą elektroniczną. Otrzymuje też wstępne powiadomienie o dostawie e-mailem lub SMS-em.
Klienci nadając towary w relacji B2C skorzystają z możliwości i jakości najsilniejszej w Europie sieci połączeń logistycznych, wykorzystywanej w ramach regularnych dostaw drobnicowych B2B.