DHL24, platforma do obsługi przesyłek krajowych, teraz dostępna jest w nowej „lekkiej” wersji przygotowanej specjalnie dla użytkowników urządzeń mobilnych. Wdrożone zostało też nowe rozwiązanie dla e-sklepów – pluginy znaczenie przyspieszające połączenie z platformą i składanie zleceń.

W Polsce liczba użytkowników urządzeń mobilnych – telefonów komórkowych, smartfonów i tabletów, systematycznie rośnie. Specjalnie dla nich DHL Express przygotował wersję „lekką” aplikacji DHL24. Nowa wersja została uproszczona graficznie, tak, aby ułatwić nawigację i można było wygodniej korzystać z niej na małej lub średniej wielkości wyświetlaczu urządzenia mobilnego.

Klienci nie muszą już pobierać i instalować aplikacji na swoim telefonie lub tablecie. System został tak skonfigurowany, że wystarczy wpisać adres www.dhl24.com.pl i po zalogowaniu można już korzystać z najważniejszych funkcji:

–  zamówienie kuriera,

– korzystanie z szablonów przesyłek, przygotowanych na podstawie indywidualnych preferencji, co zmniejsza liczbę pól do wypełnienia i przyspiesza zlecenie odbioru przesyłek,

– śledzenie losów przesyłek zamówionych przez DHL24,

– wycenianie przesyłek wg stawek z indywidualnej umowy zawartej z DHL Express. Cena jest podawana na podstawie tylko 3 wytycznych – kod pocztowy odbiorcy – kod pocztowy nadawcy – rodzaj usługi