Alinio firmy Trilux to innowacyjny diodowy kanał świetlny o filigranowym kształcie prostopadłościanu. Jego modułowa koncepcja zapewnia dużą swobodę podczas projektowania oświetlenia. Dzięki temu oprawy z łatwością można dostosować do specyfiki pomieszczenia, osiągając pożądany efekt.

Oprawy sufitowe i ścienne Alinio wykorzystują technologię LED lub energooszczędne, fluorescencyjne świetlówki T5 przyjazne dla środowiska naturalnego. Emitują bezpośrednie, równomierne i całkowicie jednorodne światło o barwie naturalnie białej. Dzięki poprzecznemu, nakładającemu się układowi lamp ograniczają ciemne plamy, które często występują w przypadku liniowego rozmieszczenia opraw. Alinio charakteryzuje też niebanalna estetyka, która pozwala podkreślić architekturę przestrzeni dyskretnie, ale jednocześnie efektownie.

Rozwiązanie przeznaczone jest do oświetlenia stref dla publiczności, m.in. obszarów wejściowych, korytarzy hotelowych, stref reprezentacyjnych i foyer, ale także mnoże być wykorzystywane w salonach sklepowych i wystawowych. Alinio charakteryzuje się sporą prostotą, można je stosować jako pojedyncze oprawy oświetleniowe lub jako linie świetlne. Dzięki modułowej koncepcji (zintegrowany w jednym elemencie moduł elektryczny, szyna, odbłyśnik i łącznik szyn), projekt oświetlenia można łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb, nawet w przypadku wymagającego wnętrza. Ułatwia ona także sposób montażu i skraca jego czas. Poszczególne elementy przyłączeniowe i pokrycie składa się bez konieczności używania narzędzi.

Alinio firmy Trilux jest energooszczędna i ekonomiczna w eksploatacji – pobiera tylko 40 W (wersja o pojedynczej długości). Ponadto oprawy wyposażono w elektroniczy transformator, który pozwala na sterowanie oświetleniem drogą cyfrową (w systemie DALI) i częściowe ściemnienie źródła światła. Dostępne są w trzech różnych długościach.