iPocket, innowacyjna firma fintech prowadząca działalność w Polsce za pośrednictwem zarejestrowanego oddziału, poinformowała że użytkownicy jej konta i aplikacji mogą już korzystać z rozwiązania Google Pay (do niedawna Android Pay) do płatności online oraz zbliżeniowych płatności telefonem w sklepach stacjonarnych. Dzięki temu użytkownicy DiPocket mogą płacić wygodnie i bezpiecznie, korzystając z niemal 500 tys. zbliżeniowych terminali w Polsce oraz kilku milionów takich urządzeń na świecie. Nowe wdrożenie uzupełnia dotychczasową ofertę DiPocket, która obejmuje aplikację mobilną i cyfrowy rachunek osobisty. Dają one dostęp do wygodnych i bezpiecznych płatności, przelewów pieniężnych, wymiany walut, społecznościowego zbierania środków czy wspólnego płacenia rachunków. Wszystkie funkcje są dostępne w dowolnym miejscu i czasie, z poziomu smartfona.
W aplikacji DiPocket użytkownicy już mogą dodawać swoje karty płatnicze do usługi Google Pay. Można to zrobić jednym kliknięciem, bez konieczności ręcznego przepisywania danych karty w aplikacji Google Pay.
Do płatności zbliżeniowych w sklepach stacjonarnych niezbędny jest telefon wyposażony w antenę NFC i system operacyjny Android 4.4 KitKat (lub nowszy). Kiedy karta DiPocket jest już zapisana w Google Pay, wystarczy wybudzić telefon i przyłożyć go do zbliżeniowego terminala płatniczego. Użytkownik nie musi otwierać aplikacji DiPocket czy Google Pay, czy nawet odblokowywać ekranu smartfona. Jedynie, dla płatności, których wartość przekracza 50 PLN, wymagane jest wpisanie kodu PIN karty w terminalu płatniczym.
Płatności cyfrowe tego typu są bezpieczniejsze niż te z wykorzystaniem tradycyjnych, plastikowych kart. Oprócz standardowych już środków bezpieczeństwa, takich jak szyfrowanie, mobilne płatności zbliżeniowe wykorzystują technologię tokenizacji, która dodaje kolejną warstwę zabezpieczeń. Dzięki temu rozwiązaniu oryginalny numer karty zostaje zastąpiony unikalnym tokenem. W rezultacie sprzedawca nigdy nie jest w stanie poznać oryginalnych danych karty DiPocket. Co więcej, token jest powiązany tylko z konkretnym urządzeniem, więc niemożliwe jest użycie go do płacenia np. innym smartfonem. W przypadku utraty telefonu konieczne jest zastrzeżenie jedynie tokena, przy czym oryginalna karta płatnicza pozostaje dostępna i nadal można nią płacić.
Oprócz płatności zbliżeniowych w sklepie stacjonarnym, Google Pay może być również używany do płatności online. Obejmuje to zarówno witryny internetowe wybranych detalistów, jak i ich aplikacje mobilne. Płatności online za pośrednictwem Google Pay udostępniają już m.in. Allegro, iTaxi, Pyszne.pl i Uber.
„Naszą misją jest zapewnienie konsumentom alternatywy dla tradycyjnych usług bankowych, w postaci niedrogich i inteligentnych rozwiązań dostępnych za dotknięciem ekranu telefonu. Niezwykle ważne jest dla nas doświadczenie użytkownika, dlatego zaoferowanie wygodnych płatności cyfrowych Google Pay było dla nas naturalnym krokiem. Zdecydowana większość z ponad 20 mln użytkowników smartfonów w Polsce korzysta z systemu operacyjnego Android. Dodatkowo, Polacy są międzynarodowymi liderami, jeśli chodzi o popularność technologii zbliżeniowych – już 8 na 10 płatności kartowych jest realizowanych w ten sposób. Dlatego uważamy, że klienci będą chętnie korzystać z naszej nowej usługi” – mówi Fedele Di Maggio, dyrektor generalny DiPocket.
DiPocket oferuje swoje konto DiP za pośrednictwem aplikacji mobilnej – wygodnego, bezpiecznego i niedrogiego narzędzia, które oferuje użytkownikom nowy sposób zarządzania codziennymi płatnościami. Pozwala ono również zaoszczędzić na opłatach za usługi finansowe, szczególnie podczas podróży zagranicznych. Konto i aplikacja oferują szeroki zakres funkcji, w tym: płatności, przelewy i przekazy pieniężne, wymianę walut, społecznościowe zbieranie środków czy wspólne płacenie rachunków.
Konto DiP to prawdziwie mobilne rozwiązanie przeznaczone dla użytkowników ery cyfrowej. Pozwala zarządzać finansami w kompleksowy i prosty sposób, w dowolnym miejscu i czasie. Rodzinom aplikacja DiPocket pomaga zarządzać wspólnym budżetem, a znajomym – wspólnie opłacać rachunki i dzielić płatności. Podróżującym pozwala zaoszczędzić pieniądze i zwiększyć poczucie bezpieczeństwa, a pracującym za granicą wysyłać pieniądze do Polski na korzystnych finansowo warunkach. Aplikacja łączy najlepsze rozwiązania technologiczne i finansowe, dzięki czemu stanowi interesujące uzupełnienie lub alternatywę dla zwykłych rachunków bankowych.
DiPocket jest międzynarodowym startupem fintech, działającym na polskim rynku za pośrednictwem zarejestrowanego oddziału. Firma została założona przez osoby z bogatym doświadczeniem w bankowości i jest wydawcą kart Mastercard. W 2016 r. firma udostępniła swoją autorską technologię, oferując polskim klientom konto DiP. DiPocket oferuje również rozwiązania płatnicze w modelu white label, w tym bezstykowe opaski płatnicze na nadgarstek dla uczestników Open’er Festival, największego festiwalu muzycznego w Polsce.