Outsourcing Experts – holding skupiający spółki oferujące usługi z zakresu business process outsourcing – poszerza strukturę grupy o firmę Divante, dostawcę innowacyjnych rozwiązań dla e-biznesu. Dzięki pozyskaniu kolejnych kompetencji Grupa OEX zaoferuje klientom najszerszy na rynku wachlarz usług z obszaru outsourcingu  sprzedaży.

Na mocy podpisanej na początku marca umowy Outsourcing Experts objął większościowy pakiet udziałów w spółce Divante. Fuzja pozwoliła stworzyć unikalną w Polsce ofertę outsourcingu sprzedaży i procesów marketingowych, ze względu na jej zakres i kompleksowość. Po raz pierwszy w kraju jeden dostawca oferuje tak szeroką paletę działań zarówno w kanałach tradycyjnych, jak i w internecie.

Divante to jeden z liderów dynamicznie rozwijającego się rynku e-commerce oraz e-marketingu. Dzięki połączeniu kompetencji spółki z doświadczeniem wchodzącej w skład Grupy OEX firmy Cursor, klienci będą mieli dostęp do rozwiązań end-to-end dla obszaru sprzedaży internetowej. Obejmują one projekt, wdrożenie, promocję oraz obsługę logistyczną i administracyjną e-sklepów, niezależnie od ich wielkości i branży.

Outsourcing Experts to jeden z największych podmiotów na rynku outsourcingu w Polsce, który powstał w maju 2011 roku z połączenia spółek grupy kapitałowej ArchiDoc (ArchiDoc i Call One) ze spółkami należącymi do Funduszu Neo Investments (Cursor, Galposter, Voice Contact Center). Po włączeniu w struktury Grupy OEX spółki Divante w jej skład wchodzi 5 firm, będących liderami na obsługiwanych rynkach.

Do najważniejszych klientów biznesowych Grupy należą m.in.:  Telekomunikacja Polska, Netia, Getin Noble Bank, Bank Millennium, ING Bank Śląski, Grupa PZU, Allianz, Aviva, Vattenfall, RWE, Tauron Polska Energia, Mars Polska, Johnson & Johnson, Kompania Piwowarska, Carrefour, Unilever.