Highsnobiety, globalny serwis lifestylowy, rozpoczął współpracę z Divante z Grupy OEX. Celem wspólnych działań jest stworzenie nowego mobilnego projektu e-commerce Highsnobiety, koncentrującego się na obszarze customer experience.

W ramach współpracy Divante wesprze klienta w optymalizacji kanału dotarcia do odbiorców, zgodnie z ich potrzebami i oczekiwaniami. Nowy mobilny e-commerce będzie oparty na rozproszonej architekturze. Cały system będzie korzystał z narzędzia o nazwie „CommerceTools”, z najnowocześniejszą nakładką zbudowaną za pomocą technologii React i GraphQL. Celem projektu jest wsparcie sprzedaży we wszystkich kanałach Highsnobiety.

– Wprowadzenie e-commerce to ukłon w stronę naszych odbiorców, którzy chcą szybko i sprawnie znaleźć produkty, o których czytają w naszym magazynie, na naszej stronie internetowej i kanałach społecznościowych – powiedział Max Berger, Managing Director Commerce Highsnobiety. Wierzymy, że współpraca z renomowanym partnerem Divante pozwoli nam zapewnić najlepszą jakość rozwiązania e-commerce dla naszych globalnych użytkowników.

Highsnobiety planuje wdrożenie e-commerce w drugim kwartale 2019 roku.
– Mamy ambitne plany zbudowania oferty dla luksusowych marek, które szukają nowych klientów, a obecny e-commerce to dla nich za mało – powiedział Tomasz Karwatka, CEO Divante. Łącząc podejście mobilne z zaangażowaniem użytkowników i big data, możemy zaoferować wyprzedzający trendy user experience, jakiego szukają najlepsze marki.

Highsnobiety to serwis dokumentujący nowatorskie i aktualne trendy w modzie, muzyce, sztuce, kulturze, stylu życia i technologii. Marka dociera do 15 mln odbiorców. Od momentu powstania w 2005 r. firma nadal jest autorytetem w zakresie ewolucji i rozwoju ruchu ulicznego oraz jego wpływu na kulturę popularną. Highsnobiety zatrudnia ponad 150 twórców w czterech biurach na całym świecie: w Nowym Jorku, Los Angeles, Berlinie i Londynie.