Divante z Grupy OEX jest pierwszą polską firmą, która posiada status złotego partnera jednej z wiodących platform open source, wykorzystywanej w ponad 80 000 firmach na całym świecie.

Divante i Pimcore współpracują razem przy wdrożeniach od 2014 roku. Aby otrzymać miano złotego partnera platformy spółka z Grupy OEX musiała wykazać się zarówno odpowiednim doświadczeniem w zakresie realizowanych projektów, jak i określoną liczbą developerów specjalizujących się w tej technologii.

Wśród zrealizowanych przez Divante projektów bazujących na platformie Pimcore jest m.in serwis Electronicbeats.pl. System został rozbudowany o dedykowane moduły, w tym integrację z portalami muzycznymi (np. Soundcloud) oraz API do pobierania informacji z Social Media (we współpracy z Brand24). Spółka wdrożyła także serwis e-commerce dla szwedzkiego wydawnictwa Norstedts.se, znanego m.in z publikacji sagi Millenium.
– Pimcore doskonale wypełnia lukę w zarządzaniu treściami w eCommerce. Firmy mogą wykorzystywać tę technologię do stworzenia systemu zarządzania informacją o produkcie, wzbogacenia e-sklepu o elementy storytellingu lub budowy eKatalogu. W tym momencie prowadzimy projekty Pimcore dla klientów w Niemczech, Szwecji, Polsce, Holandii, USA, a nawet w Australii. To dowodzi, że za tą platformą stoi prawdziwa wartość biznesowa – mówi Tomasz Karwatka, CEO Divante

Obecnie Divante pracuje nad wdrożeniem kilku nowych projektów na bazie Pimcore, które już niedługo ujrzą światło dzienne.

Pimcore to jedna z wiodących platform open source. Pozwala na integrację funkcji CMS (systemu do zarządzania treścią), PIM (systemu do zarządzania informacją o produkcie), DAM (systemu do zarządzania danymi cyfrowymi oraz eCommerce.