Dach jest jednym z najważniejszych elementów każdego budynku, którego utrzymanie w najlepszym stanie technicznym jest kluczowym zadaniem dla każdego właściciela nieruchomości. Szczególnie w biznesie niezwykle istotnym jest by zapobiega wszelkim pojawiąjącym się zagrożeniom dla jego prowadzenia. Dlatego tak ważna jest regularna kontrola szczelności dachów, która pozwala wykryć potencjalne niebezpieczeństwa już na wczesnym etapie, zanim staną się one realnym problemem. Pozwala również zwiększyć skuteczną ochronę nieruchomości przed następstwami uszkodzeń oraz wydłużyć samą żywotność dachu.

-Dachy dla Roof Renovation to nadal najważniejszy element naszego biznesu, pomimo tego, że realizujemy już znacznie obszerniejszy zakres usług, od konstrukcji stalowych po elewacje i na stolarce okiennej kończąc. Dlatego doskonale zdajemy sobie sprawę jak ważne są stałe i regularne kontrole szczelności dachów, szczególnie w wielkopowierzchniowych obiektach przemysłowych czy logistycznych – mówi Rafał Wójcik Prezes Zarządu Roof Renovation S.A.

-Ze względu na rozległe rozmiary i ekspozycję na zmienne warunki atmosferyczne hal logistycznych czy przemysłowych, kontrola szczelności tych dachów staje się niezwykle istotna. Przedostanie się wody do magazynów logistycznych lub hal produkcyjnych może spowodować zniszczenie towarów, spowodować znaczne straty finansowe te mierzalne jak i nie mierzalne związane z utratą wiarygodnością względem klienta. Dodatkowo kontrola szczelności pozwala zachować odpowiednią efektywność energetyczną obiektów. Nieszczelności mogą prowadzić do utraty ciepła w okresie zimowym oraz napływu ciepła w okresie letnim, co z kolei wymaga większego zużycia energii na ogrzewanie lub chłodzenie budynku. – dodaje Tomasz Kochajkiewicz Członek Zarządu Roof Renovation S.A.

-Osobną kwestią jest konieczność kontroli szczelności nowych, jak i starszych dachów tuż przed instalacją na nich tak popularnych obecnie ogniw fotowoltaicznych. Naszym zdaniem kontrola szczelności w tym przypadku powinna stać się rutyną wykonawczą. Koszty napraw dachu które mogą pojawić po wykonaniu instalacji fotowoltaicznych na nieszczelnej izolacji mogą być niebagatelne i wiązać się w skrajnym przypadku z koniecznością demontażu wykonanej nowo instalacji. Dlatego tak ważna jest stała i regularna kontrola szczelności dachów, a w Polsce jest co kontrolować. – dodaje Paweł Śnieżek Członek Zarządu Roof Renovation S.A.

Polska jest jednym z trzech największych rynków magazynowych w Europie. W naszym kraju powstaje ok. 30 proc. nowych hal logistycznych, rozwijają się centra magazynowe międzynarodowych firm i działają duże przedsiębiorstwa transportowe.

Zasoby powierzchni magazynowej i produkcyjnej w Polsce w 2022 r. zwiększyły się o 4,4 mln mkw. Jest to wynik  o ponad 42% lepszy niż w roku wcześniejszym. Całkowite zasoby hal logistycznych i produkcyjnych wyniosły 28,3 mln mkw., co daje wzrost o blisko 19% rok do roku. Obecnie w budowie znajduje się ok 3,4 mln mkw. hal, co prawdopodobnie pozwoli do końca 2023 roku osiągnąć próg 30 mln mkw.

-W Roof Renovation zdajemy sobie sprawę z zapotrzebowania rynku w kwestii kontroli szczelności dachów, dlatego na początku 2023 roku powołaliśmy spółkę RRH SOLUTION, której głównym zadaniem jest wykonywanie badań szczelności dachów, z uwzględnieniem nowoczesnych technologii pomiarów szczelności izolacji przeciwwodnych. Rozbudowa grupy kapitałowej w tym zakresie jest jednym z elementów naszej strategii rozwoju, którą systematycznie staramy się realizować. – dodaje na zakończenie Rafał Wójcik.