GdziePoLek i Wolt Drive oferują możliwość dowozu produktów bez recepty w wybranych aptekach. Pacjenci mogą teraz otrzymać zamówienie nawet w ciągu jednej godziny, korzystając z usług kurierów Wolt Drive. Dostawa jest bezpłatna dla zamówień o wartości powyżej 99 zł. Na ten moment usługa dostępna jest na terenie Wrocławia i Warszawy.

Od tego miesiąca pacjenci korzystający z platformy GdziePoLek mają jeszcze większy komfort i wygodę przy zakupie produktów w aptekach. Dzięki współpracy z Wolt Drive, zamówione preparaty można otrzymać szybko i wygodnie, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy przejść do zakładki „kup z dostawą” na ekranie koszyka, aby sprawdzić, czy wybrana apteka obsługuje dostawę Wolt Drive.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości współpracy z GdziePoLek, dzięki której możemy dostarczać produkty z aptek w jeszcze szybszy sposób. Wolt Drive jest odpowiedzią na potrzeby pacjentów, którzy oczekują szybkiej i wygodnej dostawy, zwłaszcza w sytuacjach pilnych. Cieszymy się, że możemy wesprzeć tę inicjatywę i przyczynić się do poprawy jakości życia pacjentów – komentuje Maciej Statkiewicz Head of Wolt Drive.

Korzystanie z dostawy Wolt Drive jest proste – wystarczy złożyć zamówienie w aptece na GdziePoLek i wybrać opcję dostawy z kurierem. Gdy apteka potwierdzi zamówienie, Wolt Drive przypisze kuriera, który dostarczy przesyłkę bezpośrednio pod wskazany adres. Dzięki opcji śledzenia statusu przesyłki za pomocą wiadomości SMS, pacjenci mają pełną kontrolę nad dostawą.

– Istotną podkreślenia kwestią jest, że rynek apteczny rośnie o 13.5% rok do roku, a średnio pacjenci wydają w aptekach 1200 złotych rocznie. Wolt Drive to świetne narzędzie dla poprawy konkurencyjności oferty aptek w segmencie produktów bez recepty — dodaje Statkiewicz.

Dostępność usługi Wolt Drive zależy od lokalizacji, jednak zasięg stale się rozszerza. Obecnie usługa jest dostępna w aptekach we Wrocławiu i Warszawie, jednak zasięg dostaw Wolt Drive obejmuje także miasta takie, jak: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Łódź, Lublin, Poznań, Rzeszów i Szczecin.

GdziePoLek obsługuje łącznie prawie 2000 aptek stacjonarnych i prawie 50 internetowych. Jeszcze w sierpniu uruchomione zostaną dostawy Wolt Drive z aptek w kolejnych miastach.