Axis Communications wprowadziła na rynek AXIS Q6318-LE, szybką kamerę PTZ z oświetleniem IR i funkcją dzień/noc do nadzoru w całkowitych ciemnościach. Kamera sprawdzi się idealnie w obiektach infrastruktury krytycznej lub w środowisku miejskim.

Nowa kamera PTZ została wyposażona w funkcję laserowego ustawiania ostrości w rozdzielczości 4K oraz promiennik podczerwieni, dzięki czemu możliwe jest precyzyjne ustawienie obrazu nawet w całkowitej ciemności. Poprzez zastosowanie wysokiego przetwornika 1/2″, model wyrożnia świetna światłoczułość, wysoka jakość obrazu i długi czas działania w trybie kolorowym.

Zastosowane oprogramowanie AXIS Object Analytics pozwala na wykrywanie oraz klasyfikowanie ludzi i pojazdów, a następnie automatyczne podążanie (autotracking) za wskazanym obiektem, zgodnie z potrzebami danego miejsca dozoru. Funkcja Quick Zoom sprawia, że kamera może przejść do każdej krotności zoomu w czasie poniżej jednej sekundy, dzięki czemu możliwa jest obserwacja bardzo duzej przestrzeni. Kamera zawiera ponadto moduł Trusted Platform Module (TPM) z certyfikatem FIPS 140-2, zapewniający najwyższy, drugi poziom cyberbezpieczeństwa.

Ta obrotowa kamera znajdzie zastosowanie we wszystkich miejscach o istotnym znaczeniu – obiektach infrastruktury krytycznej, obiektach rządowych, lotniskach, dworcach oraz w środowisku miejskim.

Najważniejsze cechy AXIS PTZ Q6318-LE:
matryca 1/2″ z 31-krotnym zoomem optycznym
oświetlenie IR, praca dzień/noc
analiza obiektów AXIS, auto tracking za wskazanym obiektem w scenie
laser focus – natychmiastowe ostrzenie obrazu
certyfikat TPM, FIPS 140-2 poziom 2