Grupa Maspex Wadowice, jeden z największych producentów spożywczych w Europie Środkowo – Wschodniej, wdrożyła system klasy SFA Mobile Touch firmy Asseco Business Solutions, dedykowany do zarządzania siłami sprzedażowymi. Celem implementacji było podniesienie efektywności codziennej pracy przedstawicieli handlowych Maspex, dzięki wykorzystaniu najbardziej nowoczesnych technologii dotykowych i zwiększeniu udziału multimediów w prezentacji oferty Maspex u klientów.

Zadaniem uruchomionego w Grupie Maspex systemu Mobile Touch jest wsparcie codziennej pracy licznej grupy przedstawicieli handlowych zajmujących się sprzedażą produktów takich marek jak Tymbark, Kubuś, Lubella, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa czy Plusssz. Rozwiązanie z powodzeniem wsparło procesy biznesowe związane z organizacją, realizacją oraz zarządzaniem sprzedażą Grupy w terenie, znacząco upraszczając obieg dokumentów oraz weryfikację wyników badań zebranych przez handlowców. Na potrzeby Grupy Maspex stworzony został również unikalny i dedykowany system raportowy. W działający na iPadach Apple nowy program mobilny zostali wyposażeni handlowcy Grupy Maspex.

„Decydując się na wdrożenie nowego systemu mobilnego, chcieliśmy przede wszystkim uzyskać lepsze wyniki sprzedaży w terenie, poprawić jakość relacji z klientami oraz zoptymalizować koszty w tym zakresie. W porównaniu do tradycyjnych rozwiązań SFA program Mobile Touch pozwala szybciej dotrzeć do niezbędnych informacji, w tym do materiałów multimedialnych oraz efektywniej wspiera proces sprzedaży poprzez wizualną prezentację ofert promocyjnych czy standardów ekspozycyjnych. Liczymy, że dzięki temu ograniczymy w przyszłości udział materiałów drukowanych w naszych relacjach z kontrahentami, na rzecz właśnie stosowania multimediów. Ponadto, Mobile Touch pozwala na pracę na wygodnych, praktycznych i zaawansowanych technologicznie tabletach, nie tylko podnosząc efektywność pracy ale także utrwalając nasz pozytywny wizerunek w oczach partnerów handlowych, jako firmy nowoczesnej oraz otwartej na najnowsze rozwiązania technologiczne” – mówi Mariusz Zubała, dyrektor handlowy w Grupie Maspex Wadowice.

Grupa Maspex współpracuje z Asseco Business Solutions od 2002 roku. Firma pracowała początkowo na rozwiązaniu SFA Mobile Preselling dostępnym na urządzeniach PDA (przed wdrożeniem Mobile Touch), korzysta również z platformy integracyjnej Connector, umożliwiającej wymianę danych handlowych pomiędzy Grupą Maspex a współpracującymi z nią dystrybutorami.