DPD Polska uruchamia nowy obiekt logistyczny w Ełku. Inwestycja przy Stoczniowej 2 w Ełku zastąpi dotychczasowy, zlokalizowany w promieniu kilometra Oddział przy ulicy Żelaznej. Obiekt zbudowany został w oparciu o zrównoważone standardy i zapewni pracę ponad 160 osobom.

Nowy obiekt logistyczny DPD Polska to blisko 3 tys. mkw. powierzchni magazynowej i 550 mkw. powierzchni biurowej. W nowym oddziale zastosowano sorter o wydajności 3 tys. paczek na godzinę. Dodatkowo inwestycja posiada 48 bram kurierskich i 11 bram do rozładunku i załadunku ciężarowych samochodów liniowych. Oddział obsługuje miejscowości w promieniu 100 km, docierając do setek tysięcy klientów na terenie województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Podlaskiego.

Nowa lokalizacja powstała w odpowiedzi na potrzeby lokalnych Klientów i rosnące wolumeny przesyłek. Zastosowana technologia pozwoli zwiększyć wydajność operacyjną i przyspieszyć obsługę logistyczną przesyłek Klientów instytucjonalnych oraz detalicznych.

Zrównoważona inwestycja
Nowy Oddział w Ełku reprezentuje zrównoważone budownictwo, które ogranicza negatywny wpływ na środowisko naturalne, ale też tworzy środowisko przyjazne dla zdrowia i szeroko rozumianego komfortu jego użytkowników. Na terenie całego obiektu i w jego bliskim otoczeniu zastosowano oświetlenie LED. Obiekt zyska także zasilanie panelami fotowoltaicznymi. Wokół inwestycji znajdują się tereny zielone z łąkami kwietnymi.

Wolumeny w ramach Oddziału przy ul. Stoczniowej obsługiwane będą również flotą pojazdów elektrycznych, a inwestycja posiadać będzie własne stanowiska do ładowania.

– Dążymy do tego, aby stale inwestować i rozwijać naszą infrastrukturę logistyczną, a tym samym – jeszcze lepiej odpowiadać na potrzeby Klientów i zapewnić im wysoką jakość usług. Nowy obiekt pozwoli na jeszcze sprawniejszą obsługę przesyłek Klientów znajdujących się w zasięgu oddziału. Dotychczasowy obiekt nie był w stanie zapewnić nam wymaganej wydajności operacyjnej w przyszłości, dlatego niezbędne były inwestycje – a to wszystko w oparciu o nasz cel NET-ZERO 2040, w ramach którego dążymy do sukcesywnej redukcji emisji w każdym aspekcie naszej działalności. – komentuje Marek Weremijewicz, Dyrektor Regionalny DPD Polska.

Funkcje oddziału – wszystko w jednym miejscu
– Nasz obiekt to kompleksowa inwestycja, pełniąca funkcję lokalnego hubu logistycznego, jak i punktu DPD Pickup, w którym Klienci mogą skorzystać z naszych usług kurierskich – w recepcji czy automacie paczkowym. Zarówno parking, jak i część usługowa wraz z recepcją zostały dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Już dziś serdecznie zapraszam wszystkich naszych Klientów do odwiedzania nowej lokalizacji i poznania możliwości jakie oferuje ten nowoczesny obiekt logistyczny – dodaje Patryk Chodnicki, kierownik oddziału.