DPD Polska ponownie otrzymała tytuł „Najlepszego Dostawcy” działającego na polskim rynku e-commerce w rankingu Ceneo.pl. Lider polskiego rynku kurierskiego powtórzył wysokie wyniki z ubiegłego roku. W pięciostopniowej skali DPD Polska uzyskała 4,8 punktu, a skłonność do polecania jej usług wyniosła 97%.

Tytuł najlepszego dostawcy powiązany jest z corocznym rankingiem Zaufanego Sklepu, który powstał na podstawie 3 mln ankiet posprzedażowych, zbieranych przez ostatni rok oraz głosów internautów. W tegorocznym rankingu ocenie podlegało 4500 sklepów w 14 kategoriach, w tym w specjalnych: „Debiuty” – dla sklepów, które dołączyły do Ceneo w tym roku oraz „Kup na Ceneo” – skierowane do sklepów, które dołączyły do programu „Kup Teraz”. Kolejny raz pojawiła się też dodatkowa kategoria dla kurierów, w której wyłoniono trzech najlepszych dostawców.

– Tytuł najlepszego dostawcy Ceneo.pl jest dla nas istotnym punktem odniesienia, ponieważ jest przyznany w wyniku ocen konsumentów. To właśnie oni są najbardziej wymagającą grupą, a ich werdykt najważniejszą recenzją jakości naszej pracy.  Ponowne wyróżnienie dla DPD jest więc wyrazem zadowolenia klientów które wynika z synergii kilku czynników, począwszy od nowoczesnej i wydajnej infrastruktury, na obsłudze ostatniej mili i płatności kartą u kuriera czy nadaniu paczki w punkcie DPD Pickup kończąc – mówi Rafał Nawłoka, prezes zarządu DPD Polska.

Konsumenci w rankingu najlepszych dostawców oceniają nie tylko zakupiony produkt, ale również każdy aspekt dostarczenia przesyłki: szybkość dowozu, stan paczki, elastyczne podejście kuriera do czasu i miejsca odbioru przesyłki, kontakt z kurierem, opcję sprawdzenia statusu przesyłki oraz możliwość realizacji różnych form płatności w przypadku odbioru za pobraniem (karta płatnicza, gotówka).
Ceneo.pl to najpopularniejsza porównywarka cen i ofert, a także drugi co do wielkości serwis zakupowy w Polsce. Co miesiąc portal odwiedza 9 mln użytkowników. Na Ceneo.pl można znaleźć ponad 20 mln ofert z ponad 6 tys. sklepów. Ceneo.pl jest też największą polską bazą opinii o sklepach i produktach.