Odbyło się otwarcie kolejnego, „zielonego” Oddziału Miejskiego Green DPD Pickup – Waliców 11, w pobliżu nowego centrum biznesowego Warszawy. Oddziały Miejskie Green DPD Pickup to koncept rozwijany zgodnie ze strategią zrównoważonego rozwoju DPD Polska. Dostawy w ramach zielonych placówek DPD, zarówno z sortowni do oddziału, jak i z oddziału do klienta końcowego, realizowane są za pomocą floty niskoemisyjnej. Nowy oddział dołącza do 120 innych Oddziałów Miejskich DPD oraz do sieci 23 000 punktów nadania i odbioru DPD Pickup w Polsce i ponad 90 000 w całej Europie.

Oddziały Miejskie Green DPD Pickup tworzone są w duchu idei „bliżej jest lepiej”, która umożliwia szybką i elastyczną realizację dostaw przesyłek kurierskich w obszarach mocno zurbanizowanych. To, co wyróżnia Oddział Miejski Green DPD Pickup, to stuprocentowa obsługa flotą niskoemisyjną – przesyłki z sortowni do „zielonych” oddziałów obsługiwane są flotą elektrycznych samochodów kurierskich, natomiast z oddziału do klienta końcowego, główne flotą rowerów cargo wspomaganych elektrycznie. Przy wysokiej urbanizacji i globalnym trendzie związanym z powstawaniem stref czystego transportu, dostawy rowerowe to rozwiązanie, które pozwala w szybki sposób dostarczyć przesyłki, z uwzględnieniem potrzeb lokalnych społeczności, przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska i z wykorzystaniem lokalnej infrastruktury rowerowej.

Sieć Oddziałów Miejskich Green DPD Pickup oferuje szereg usług dodatkowych, ułatwiających odbiór, nadanie czy zwrot paczki. Klienci znajdą w nich przymierzalnie ubrań, strefę pakowania z potrzebnymi akcesoriami, a także mogą liczyć na wsparcie zespołu w procesie nadania czy odbioru paczki. A wszystko to może uprzyjemnić kawa dostępna dla Klientów oddziału.

Rowery cargo to flota działająca już w 14 miastach Polski przy DPD Pickup Oddziałach Miejskich, które stanowią centra dystrybucyjne w realizacji strategii niskoemisyjnej DPD Polska. Niskoemisyjne rowery cargo z logotypem DPD z powodzeniem zastępują auta w strefach zamkniętych i trudnodostępnych o dużym zagęszczeniu zabudowy.

Rowerowi kurierzy DPD Polska od początku swojej aktywności dostarczyli jednak już blisko 740 tys. przesyłek, tylko w ostatnim roku pokonując ponad 126 tys. km.