DPDgroup wzmacnia pozycję firm działających na rynkach europejskich, umożliwiając klientom biznesowym szybsze i konkurencyjne doręczenia z precyzyjnie określonym terminem dostawy.

Eksperci DPDgroup kierują swoje usługi m.in. do firm e-commerce z branży odzieżowej, zdrowia i urody, sportu amatorskiego, spożywczej, nowych technologii, które prowadzą działalność na zagranicznych rynkach. Udoskonalenie międzynarodowej oferty DPD Classic dla klientów biznesowych i indywidualnych w Europie ma na celu zapewnienie wyższej jakości obsługi w drodze do międzynarodowej ekspansji.

Specjalistyczna wiedza DPDgroup pozwala wesprzeć rozwój e-handlu w regionie, zgodnie z łańcuchem wartości grupy oferowanych e-commerce i jej możliwościami rynkowymi​, które obejmują m.in:

1.zoptymalizowane harmonogramy w sieci połączeń drogowych w Europie​,

2.kluczowe wskaźniki, takie jak dokładne czasy realizacji uzyskiwane za pomocą internetowego kalkulatora czasu przejazdu,

3.zespół 120 000 ekspertów w zakresie doręczeń zapewniających jak najlepsze międzynarodowe doświadczenia handlowe,

4.doręczenia neutralne pod względem emisji CO2.

– Pozytywne odczucia związane z zakupami w sieci szybko utrwalają się w nawykach konsumentów. Wiemy, że sprzedawcy internetowi potrzebują przede wszystkim zindywidualizowanej oferty, która umożliwi im rozwój działalności transgranicznej w Europie – mówi Eric Dietz; COO Europe DPDgroup. – Poza szybkim doręczeniem w rozsądnej cenie oferujemy szersze portfolio usług międzynarodowych dzięki dobrze zorganizowanej i nasyconej sieci połączeń drogowych oraz eksperckiej analityce procesów logistycznych. Oferta jest elastyczna i dostosowana do unikalnych potrzeb klientów.

Kluczowe zalety DPD Classic dla sprzedawców internetowych i ich klientów:

1.przewidywalność, czyli zdefiniowany co do dnia czas doręczenia przesyłki międzynarodowej w Europie,

2.łatwość zmiany sposobu doręczenia, w tym przekierowanie do jednego z 70 000 punktów odbioru, śledzenie całej trasy i śledzenie podróży przesyłki na żywo,

3.dostępność – usługa funkcjonuje w 10 krajach: Niemcy, Belgia, Luksemburg, Holandia, Francja, Hiszpania, Włochy, Polska, Irlandia i Wielka Brytania. Jest to sieć bazowa, która już wkrótce obejmie kolejne kraje europejskie.