Epson przedstawia drukarkę TM-C3500 — nowy sposób drukowania kolorowych etykiet dla różnych branż. Dzięki zastosowaniu tuszy pigmentowych zamiast atramentów barwnikowych można drukować kolorowe i trwałe etykiety, które szybką schną i są odporne na rozmazywanie, działanie wody i blaknięcie.

Drukarka jest przeznaczona przede wszystkim dla branży produkcyjnej, chemicznej i detalicznej oraz sektora opieki zdrowotnej i organizatorów imprez. Umożliwia tworzenie własnych etykiet, pozwalając uniknąć długiego czasu oczekiwania i wysokich kosztów produkcji etykiet. Użytkownicy z pewnością zauważą, że drukarka TM-C3500 zapewnia dużo większą kontrolę nad wyglądem etykiet.

Pojedyncze wkłady atramentowe DURABrite Ultra zwiększają oszczędności, ponieważ wymienia się tylko zużyty kolor. Etykiety, kody kreskowe, metki i bilety drukowane przy użyciu tuszy pigmentowych są bardziej trwałe i wyraziste niż w przypadku korzystania z atramentów barwnikowych. Panel LCD ułatwia użytkownikom monitorowanie stanu drukarki i informuje, kiedy należy wymienić poszczególne kolory.

„Drukarki TM-C3500 można używać do tworzenia wielu różnych rodzajów etykiet o rozmaitych kształtach i rozmiarach. Drukowanie z szybkością do 103 mm/s, wbudowana automatyczna gilotyna oraz możliwość druku na różnych nośnikach sprawiają, że TM-C3500 to idealne urządzenie dla producentów potrzebujących łatwej w obsłudze drukarki etykiet do druku nisko- i średnionakładowego” — mówi Grzegorz Moch, manager w polskim oddziale Epson Europe.

Model TM-C3500 trafi do sprzedaży we wrześniu 2013 r. w sugerowanej cenie detalicznej ok. 6700 zł.