MCX Systems – dostawca rozwiązań płatniczych dla wielu gałęzi przemysłu, w tym transportu publicznego, może pochwalić się kolejnym ciekawym wdrożeniem. Od marca br. na 316 stacjach warszawskiej sieci wypożyczalni rowerów miejskich Nextbike Polska, będzie można zapłacić kartą płatniczą. Opracowane przez MCX Systems bezpieczne i niezawodne rozwiązanie płatnicze zostało zainstalowane na nowoczesnych terminalach płatniczych Ingenico.

Aż 316 stacji Nextbike zlokalizowanych w Warszawie oraz miastach ościennych zostanie uzupełnionych o rozwiązanie płatnicze MCX Systems zainstalowane na terminalach Ingenico iUC180B. Samoobsługowy terminal płatniczy umożliwiający dokonywanie bezpiecznych płatności zbliżeniowych ułatwi i uprości sposób płacenia za wypożyczenie roweru. Dotychczas osoba chcąca skorzystać z warszawskiego roweru miejskiego musiała pamiętać o wcześniejszym zasileniu swojego konta w aplikacji mobilnej. Brak środków na koncie uniemożliwiał korzystanie z systemu. Dzięki aplikacji płatniczej MCX Systems, użytkownik roweru miejskiego swoje konto będzie mógł zasilić kartą płatniczą bezpośrednio przy jednym z terminali stacji Nextbike. Ułatwienie systemu płatności z pewnością wpłynie na jeszcze większą popularność tej formy podróżowania po mieście.

To nie koniec dobrych wiadomości dla osób korzystających z sieci wypożyczalni rowerów Nextbike Polska. Już wkrótce warszawski rower miejski stanie się wyjątkowo ważnym ogniwem systemu transportu publicznego. Będzie to możliwe dzięki umożliwieniu korzystania z wypożyczalni również posiadaczom karty miejskiej oraz karty warszawiaka.