Walmart kupił energooszczędne oświetlenie sufitowe w technologii LED od GE Lighting. Inwestycja obejmie wszystkie nowe supercentra w USA, sklepy w Azji i Ameryce Łacińskiej oraz sieć ASDA w Wielkiej Brytanii.

Dzięki nowej technologii zużycie mocy oświetleniowej spadnie o 40% na sklep w stosunku do wcześniej stosowanych rozwiązań a firma postawi kolejny krok przybliżający ją do osiągnięcia celu zrównoważonego rozwoju – redukcji zużycia energii w budynkach sieci o 20% do 2020 r. Dla firmy Walmart jest to największy w historii zakup oświetlenia LED od GE.

Dzięki przejściu na technologię LED, zużycie energii spadnie w USA o 340 MWh w każdym obiekcie, koszty z tego tytułu spadną rocznie o ponad 100 000 zł na sklep. W skali 200 nowych sklepów, w których Walmart planuje wprowadzić w ciągu kolejnych dwóch lat oświetlenie sufitowe w technologii LED, oszczędności sięgną 620 milionów kWh na przestrzeni kolejnych 10 lat. Będzie się to równało redukcji emisji 327 360 milionów ton metrycznych dwutlenku węgla do atmosfery lub rocznej redukcji emisji gazów cieplarnianych do atmosfery przez ponad 68 000 samochodów osobowych.