ING Bank Śląski udostępnił konsumentom portfel elektroniczny V.me by Visa. Korzystanie z portfela ING Banku Śląskiego jest bezpłatne, a założenie i płacenie z jego pomocą nie wymaga bycia klientem banku.

Polska jest jednym z czterech pierwszych państw w Europie – obok Wielkiej Brytanii, Francji i Hiszpanii – w których wdrażana jest usługa portfela elektronicznego Visa. W Polsce portfelem można już płacić w ponad 120 serwisach online, m.in. w Merlin.pl, E.Leclerc.pl, delikatesach Piotr i Paweł, biurze podróży Neckermann, serwisie sprzedaży biletów autokarowych na trasach międzynarodowych Bilety.pl, na stronie firmy ubezpieczeniowej Aviva (cudirect.pl) czy na stronie Ticketpro.pl. Można nim także zasilić konto wybranej instytucji charytatywnej, m.in. Caritas i Polskiej Akcji Humanitarnej (poprzez wpłatę na stronie).

Pierwszym bankiem, który udostępnił usługę V.me by Visa, był ING Bank Śląski. W listopadzie ubiegłego roku bank rozpoczął pilotażowe wdrożenie portfela Visa, udostępniając portfel swoim pracownikom, a następnie – w pierwszym kwartale br. – wybranym klientom. Od początku maja br. z portfela mogą korzystać wszyscy chętni.