easyMarkets zaprezentował nową aplikację na urządzenia mobilne. Unikalne i darmowe oprogramowanie tradingowe bazuje na wielokrotnie nagradzanej platformie webowej.

Aplikacja mobilna została zaprojektowana zarówno na urządzenia z systemem operacyjnym Android, jak i IOS. Zapewnia to doskonałą optymalizację i maksymalizuje responsywność oprogramowania.

Nowa aplikacja easyMarkets może w pełni zastąpić webową platformę, oferując szereg funkcjonalności: wycenę aktywów, informacje rynkowe, raportowanie, możliwość wpłaty i wypłaty środków. Zapewnia dostęp do wszystkich rozwiązań dostępnych dotychczas dla traderów. Obecnie mogą oni wygodnie wykonywać operacje w dowolnym miejscu z poziomu aplikacji.

Tym, co wyróżnia to rozwiązanie na tle innych aplikacji handlowych, jest możliwość wizualnego i kontekstowego organizowania funkcji w bardzo prosty sposób. Podczas podejmowania decyzji handlowych, traderzy mogą korzystać z różnych narzędzi analizy rynku i zarządzania ryzykiem. Do aplikacji zaimplementowano także innowacyjne rozwiązanie dealCancellation, które umożliwia anulowanie tracących transakcji w ustalonym czasie (domyślnie w ciągu 60 minut).

Aby zapewnić stały dostęp do informacji, traderzy mogą korzystać z ustawień notyfikacji push, dostarczających im dane o cenach i ich zmianach, a także powiadamiających przez całą dobę o nietypowych ruchach oraz wysokich i niskich poziomach na wybranych aktywach.
Wśród wielu ciekawych funkcji aplikacja zapewnia wykresy, aktualne wiadomości rynkowe oraz kalendarz finansowy. Ponadto traderzy mogą korzystać z opcji Inside Viewer, pozwalającej śledzić informacje o transakcjach innych graczy, co może być pomocne przy podejmowaniu decyzji handlowych.

easyMatkets jest dostawcą usług tradingowych online dla klientów z około 160 krajów, który oferuje możliwość handlu na ponad 300 różnych instrumentach finansowych. W Polsce objęty jest nadzorem Komisji Nadzoru Finansowego i prowadzi działalność w formie oddziału w Warszawie.