Sharp NEC Display Solutions Europe wprowadza na rynek NEC LED-FE009i2-104 Panoramic View Bundle. Ultraszeroki format ekranu 21:9 został zaprojektowany specjalnie do zastosowań w korporacyjnych salach konferencyjnych, wykorzystujących panoramiczne systemy wideokonferencyjne. Taki ekran sprawdzi się również doskonale gdy uczestnicy spotkania korzystają jednocześnie z wielu okien prezentacyjnych. Nowy zestaw gwarantuje wszystko, czego potrzebują użytkownicy, aby zapewnić maksymalną integrację podczas spotkań hybrydowych. Nowa technologia 104″ 21:9 zostanie zaprezentowana na stoisku Sharp/NEC na targach ISE 2023, w dniach 31 stycznia – 3 lutego.

Nowym trendem rynkowym staje się dążenie do zaspokajania potrzeb osób pracujących w systemie hybrydowym: każdy uczestnik spotkania powinien czuć się doceniany, mieć możliwość wniesienia swojego wkładu i współpracy, tak jakby wszyscy znajdowali się w tej samej przestrzeni fizycznej. Lokalizacja nie musi być barierą dla integracji. Odpowiednie dostosowanie przestrzeni biurowej i technologii może zapewnić najlepsze doświadczenia dla każdego i wszędzie.

Aby wesprzeć hybrydowe scenariusze pracy, firma Sharp/NEC wprowadza zestaw NEC LED-FE009i2-104 Panoramic View Bundle dla korporacyjnych sal konferencyjnych. Ultraszerokie rozwiązanie Indoor LED o rozdzielczości Full HD oferuje wielkoformatowy panoramiczny ekran wyświetlający doskonały obraz bez żadnych ramek oraz z wysokimi poziomami kontrastu i jasności. Dzięki smukłej konstrukcji moduły LED można zintegrować bardzo blisko ściany, z minimalnym odstępem od niej. Zestaw zawiera wszystko, czego użytkownicy potrzebują do bezproblemowej instalacji, zapewnia także dostęp serwisowy do modułów LED z przodu, co bardzo ułatwia konserwację. Klienci mogą więc korzystać z długotrwałej jakości produktów firmy Sharp/NEC.

Dzięki formatowi ekranu 21:9 NEC LED-FE009i2-104 idealnie nadaje się do zastosowań związanych z organizacją spotkań korporacyjnych, panoramicznymi systemami wideokonferencyjnymi lub do pracy z wykorzystaniem wielu okien jednocześnie. Można go także używać z Microsoft Teams Rooms i nowym układem Front Row, który umożliwia wszystkim osobom w pokoju Teams – zarówno wirtualnie, jak i osobiście – oglądanie i reagowanie na komentarze na czacie podczas spotkania. Dynamiczny tryb wyświetlania sprawia, że wszyscy są połączeni ze wspólną przestrzenią roboczą i sobą nawzajem. Tam, gdzie formalne prezentacje łączą się z czatami, cyfrowa przestrzeń uwalnia grupową kreatywność, a wszyscy mogą łączyć się face to face, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Rozdzielczość pikseli 0,95 mm w NEC LED-FE009i2-104 oznacza, że obraz osób dołączających zdalnie do prezentacji jest wyświetlany z doskonałą wyrazistością, gdy użytkownicy korzystają z układu Front Row.

„Firmy poszukują sposobów na zwiększenie efektywności spotkań hybrydowych i dążą do tego, by interakcje pomiędzy uczestnikami spotkań wirtualnych i tych odbywających się w sali były dla pracowników bardziej naturalne” – powiedział Nils Detje, Product Manager dvLED Solutions w Sharp/NEC Display Solutions Europe.

„Produkty Sharp/NEC są zoptymalizowane pod kątem zapewnienia najlepszych możliwych wrażeń użytkownikom w korporacyjnych salach konferencyjnych. Zestaw NEC LED-FE009i2-104 o niewielkim rozmiarze piksela i ultraszerokim formacie, zapewnia więcej miejsca na ekranie. Dlatego jest to idealna technologia do tworzenia angażujących spotkań w salach konferencyjnych poprzez oferowanie większych, bardziej elastycznych i jaśniejszych konfiguracji ekranów.”

Zestaw NEC LED-FE009i2-104 jest dostępny na polskim rynku od grudnia 2022 roku. Rozwiązanie Microsoft Teams Front Row z ultraszerokim 104-calowym ekranem dvLED zostanie zademonstrowane na stoisku Sharp/NEC na targach ISE 2023 (stoisko E600, hala 3), w dniach 31 stycznia – 3 lutego, Fira Barcelona, Hiszpania.