Toshiba Europe zaprezentowała swoje najnowsze urządzenia – ekrany do budowy ścian wideo TD-X551X oraz TD-X551M. Sprzęt ten jest idealny dla profesjonalnych użytkowników oraz osób, które  w swojej pracy wykorzystują duże wyświetlacze o rozmiarze dochodzącym do 140 cm (55’’). Dzięki łączeniu ze sobą ekranów, możemy uzyskać możliwość tworzenia ogromnych powierzchni w wielu konfiguracjach. Sprzęt, oferuje wysoką jasność, doskonałą jakość obrazu i niesamowicie wąskie obramowanie ekranu. Dodatkowo monitory są wyposażone w szeroką gamę portów i złączy.

TD-X551X i TD-X551M zostały zaprojektowane w taki sposób, aby połączone tworzyły na ścianie idealną całość. Są one doskonałym wyborem dla cyfrowej identyfikacji wizualnej oraz prezentacji interaktywnych aplikacji. Ekrany posiadają ramkę o szerokości zaledwie  5,8 mm. Połączone ze sobą umożliwiają projekcję obrazów w idealnej synchronizacji. Klienci biznesowi mogą wyświetlać na nich obrazy zarówno w orientacji pionowej jak i poziomej. Dzięki łatwemu w użyciu oprogramowaniu Toshiba, użytkownicy mogą w szybki i prosty sposób skonfigurować sprzęt do swoich aktualnych potrzeb.

Zarówno TD-X551X i TD-X551M posiada szeroką gamę wejść i wyjść w celu łatwiejszego podpięcia pozostałych urządzeń – w tym port RS232 i odłączany zdalny czujnik IR do kontroli elementów zewnętrznych.
Wyświetlacze mogą pochwalić się jasnością do 800 cd/m2 (TD-X551X) i 500 cd/m2 (TD-X551M).  Mają również bardzo szeroki kąt widzenia wynoszący 178 stopni. Dodatkowo rozdzielczość Full HD 1080p (1920 x 1080) gwarantuje pełną szczegółowość wyświetlanych obrazów oraz niesamowite wrażenia wizualne.

Modele TD-X551X oraz TD-X551M będą dostępne w Europie w pierwszym kwartale roku 2014.