W centralnym punkcie handlowo-komunikacyjnym Warszawy swoje podwoje ponownie otworzył salon Empik. Sklep w Złotych Tarasach będzie piętnastym Future Store Polsce. Nowy salon oprócz charakterystycznych dla nowego formatu funkcjonalności, ze względu na charakter lokalizacji, ma specjalne udogodnienia dla podróżujących. Otwarciu towarzyszą atrakcyjne promocje oraz cykl warsztatów kreatywnych dla najmłodszych.

Empik w nowej odsłonie ma powierzchnię 760 m2 i jest zlokalizowany na jednym poziomie – na parterze Złotych Tarasów, w pobliżu głównego wejścia do galerii. W salonie znajduje się szeroki wybór produktów ze świata kultury i rozrywki pomagających rozwijać pasje i zainteresowania. Wyjątkowa ekspozycja nie tylko ułatwi znalezienie szukanego tytułu, ale także zainspiruje do pogłębiania danego tematu. Nowe wyposażenie, funkcjonalny design i przejrzyste rozmieszczenie książek, płyt z muzyką, filmów, gier czy artykułów kreatywnych sprawią, że zakupy będą łatwiejsze i przyjemniejsze. Zgodnie z ideą tego konceptu, nowy Empik jest pełen nowoczesnych rozwiązań. Do dyspozycji klientów oddano interaktywne urządzenie multimedialne, które pomaga znaleźć w sklepie konkretne tytuły, wyświetlając mapę ze wskazówkami, jak do nich trafić. Dla osób, które przyszły do Empiku w poszukiwaniu inspiracji czy podpowiedzi w wyborze czegoś dla siebie lub na prezent, powstało tak zwane serce salonu, czyli duże ekrany w centrum sklepu informujące o ciekawych premierach, nowościach czy aktualnościach ze świata kultury. Klienci, którzy chcą niespiesznie przejrzeć ofertę i dostępne tytuły mogą skorzystać z wygodnych siedzisk. Pomyślano także o najmłodszych gościach Empiku – czeka na nich kolorowy kącik z wesołą żyrafą, przy której maluchy mogą do woli rysować. To właśnie tam już 7 i 8 września odbędą się warsztaty dla najmłodszych – „Eksplozja kolorów”.

Na tym nie koniec udogodnień. Wkrótce w salonie zostaną uruchomione dwie kasy samoobsługowe. Jedna z nich, ulokowana blisko wejścia, będzie przeznaczona dla podróżujących i tych, którzy nie dysponują dużą ilością czasu na zakupy. – To świetne rozwiązanie w sytuacji, kiedy pociąg odjeżdża za kilkanaście minut, a brakuje chociażby ciekawej i inspirującej lektury na czas podróży. Salon zlokalizowany w Złotych Tarasach to przede wszystkim nowe doświadczenia zakupowe, które wierzymy, że przełożą się na zadowolenie i satysfakcję klientów – podkreśla Beata Robak, menadżer salonu. Dodatkowo, punkt odbioru przesyłek ze sklepu Empik.com i Empik bilety od teraz będzie się mieścić w linii kas, a artykuły zamówione na Empik.com klienci odbiorą w każdej z nich.