Empik w swoim głównym centrum dystrybucji w Sochaczewie korzysta z systemu zarządzania magazynem (WMS) firmy Manhattan Associates. System został wybrany, aby zapewnić scentralizowane i w pełni konfigurowalne rozwiązanie, które umożliwi firmie optymalizację dotychczasowych procesów w łańcuchu dostaw.
W najbliższym czasie Empik planuje dalszą rozbudowę sieci salonów oraz znaczne inwestycje w obszarze sprzedaży internetowej. Firma zamierza również rozszerzyć asortyment, tak by lepiej odpowiadał klientom w różnym wieku oraz o różnych gustach i zainteresowaniach.

– Technologia Manhattan Associates z powodzeniem wspiera operacje logistyczne Empiku od trzech lat. Udało nam się zanotować poprawę wydajności w kilku obszarach funkcjonowania naszego centrum dystrybucji. To, z kolei, pozwoliło nam uzyskać oszczędności oraz poprawić jakość obsługi klienta. Byliśmy również w stanie skrócić czas realizacji zamówień oraz polepszyć parametry ich poprawności.  Liczymy na to, że zarówno w tym roku, jak i w latach kolejnych będziemy wspólnie z Manhattan Associates pracować nad dalszą optymalizacją procesów logistycznych w Empiku. – informuje Marek Dymarski, Dyrektor Logistyki w Empiku.