Galeria Północna to adres na udane zakupy, ale też lubiane miejsce spotkań i zaplecze usługowe dla mieszkańców północnej Warszawy. Ten potencjał dostrzegła także firma enel-med, która otworzyła pierwszy w Polsce sklep z artykułami medycznymi, będący rozszerzeniem działalności przychodni enel-med dostępnej w obiekcie.

Galeria Północna na stałe wpisała się w handlowy krajobraz Białołęki zarówno dzięki szerokiej ofercie handlowej, jak i usługowej obejmującemu m.in. kino, salę zabaw dla dzieci, klub fitness czy przychodnię medyczną. Rosnące zainteresowanie pozahandlową ofertą obiektu dostrzegła także sieć medyczna enel-med, prowadząca w obiekcie wieloprofilową przychodnię medyczną. Jeden z głównych graczy rynku usług medycznych w Polsce rozszerza swoją działalność o sklepy z artykułami medycznymi i jako lokalizację pierwszego punktu sieci wybrał właśnie Galerię Północną.

– Od 25 lat enel-med kompleksowo dba o profilaktykę i zdrowie pacjentów. Oferujemy pełną obsługę medyczną na terenie całego kraju, w skład grupy wchodzą przychodnie wieloprofilowe, dwa szpitale, oddziały diagnostyki obrazowej oraz specjalistyczne kliniki medycyny estetycznej i medycyny sportowej. Nasza misją jest świadczenie usług medycznych na najwyższym poziomie oraz wyznaczanie trendów i standardów w opiece medycznej. Natomiast wizją jest polepszanie stanu zdrowia i komfortu życia pacjentów – mówi Agata Szymańska, Kierownik ds. sprzedaży ffs firmy enel-med. Otwarcie punktu z artykułami medycznymi świetnie wpasowuje się w obydwa te założenia. Sklep medyczny enel-med to miejsce, gdzie nasz pacjent będzie mógł dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo oraz komfort życia swojego i rodziny.

Nowy sklep z artykułami medycznymi jest rozszerzeniem działalności przychodni enel-med w Galerii Północnej, w której pacjenci mogą m.in. skorzystać z konsultacji specjalistów i szczepień z zakresu medycyny podróży. W ofercie sklepu znajdą się towary wybrane po kątem poprawy jakości i ochrony zdrowia klientów, w tym także produkty często polecane i rekomendowane przez lekarzy enel-med np.: sprzęt wykorzystywany do leczenia bezdechu sennego, produkty stomatologiczne, antyżylakowe czy poduszki rehabilitacyjne. Oferta będąca wynikiem konsultacji z lekarzami i analizy potrzeb klientów, obejmuje m.in. szeroki asortyment produktów z obszaru diagnostyki, medycyny sportowej, medycyny podróży i ginekologii.

Klienci pierwszego salonu medycznego enel-med w Galerii Północnej będą mogli nabyć artykuły typowe dla tego rodzaju placówki – termometry, ciśnieniomierze, wagi, ortezy i taśmy kinezjologiczne, laktatory czy pulsoksymetry, ale także ciekawe nowinki lifestylowe np.: czapki z wbudowanymi słuchawkami, bidony i kubki termiczne. W sezonie zimowym na szczególną uwagę zasługują maski antysmogowe. Znaczną rolę w ofercie sklepu będzie odgrywała także grupa produktów niezbędnych lub przydatnych w egzotycznych podróżach – odzież chroniąca przed insektami, moskitiery, repelenty, apteczki oraz wiele innych gadżetów związanych z bezpieczeństwem, higieną i profilaktyką. Lokalizacja sklepu na Białołęce nie jest przypadkowa – przychodnia enel-med w Galerii Północnej cieszy się coraz większym zainteresowaniem klientów, a w okolicy nie ma punktów z podobnym asortymentem. Tę zależność podkreśla także Agata Szymańska, Kierownik ds. sprzedaży ffs firmy enel-med. „Inspiracją do naszych działań był nowy, wieloprofilowy oddział enel-med otwarty w Galerii Północnej. Z miesiąca na miesiąc obserwujemy dynamiczny wzrost zainteresowania pacjentów tą placówką. Sklep jest ściśle powiązany z zakresem usług świadczonych w oddziale i ma na celu zapewnić pacjentowi kompleksową ochronę jego zdrowia. Zakładamy również, że będzie on atrakcyjnym miejscem dla klientów Galerii Północnej, którzy nie są naszymi pacjentami, ponieważ w pobliżu nie ma punktów stacjonarnych z podobnym asortymentem. Sklep medyczny to nowa gałąź biznesu enel-med, będziemy bacznie obserwować jakim zainteresowaniem będzie się cieszył i w oparciu o jego wyniki weryfikować nasze plany na przyszłość.”.

– Niezwykle cieszy nas, gdy najemcy decydują się rozwijać swój biznes razem z Galerią Północną. Otwarcie pierwszego sklepu medycznego enel-med właśnie w naszym obiekcie to wyraz zaufania i potwierdzenie potencjału biznesowego Galerii Północnej. A także duża wartość dodana dla klientów – teraz w ofercie galerii znajdą nie tylko fachowe porady specjalistów enel-med, ale także wysokiej jakości sprzęt medyczny – podsumowuje otwarcie nowego sklepu Agnieszka Nowak, Dyrektor Galerii Północnej.

Sklep medyczny enel-med zlokalizowany jest na pierwszym piętrze Galerii Północnej.