ColorWorks C7500 to drukarka, która umożliwia szybką i tanią produkcję wysokiej jakości kolorowych etykiet.

Drukarka C7500 stanowi kontynuację modelu TM-C3500, po której odziedziczyła tryb drukowania w krótkich seriach i możliwość indywidualnego projektowania kolorowych etykiet, zachowując przy tym najwyższą jakość druku i krótki czas realizacji. C7500 charakteryzuje się:

  • wysoką jakością wydruku (600 x 1200 dpi),
  • dużą szybkością drukowania (300 mm/s),
  • wysoką niezawodnością, zapewnioną przez nowoczesną głowicę drukującą MicroTFP PrecisionCore.

Ta drukarka przemysłowa pozwala na realizację najbardziej wymagających zamówień, takich jak etykiety na produkty spożywcze, przesyłki pocztowe czy nawet etykiety energetyczne i etykiety GHS.

Dzięki drukarce C7500 drukowanie etykiet na zamówienie pozwala ograniczyć koszty drukowania wstępnego, związane z produkcją niewykorzystanych etykiet i zmniejszeniem zapasów nośnika.

C7500 wyposażona jest w nowoczesną głowicę drukującą Epson PrecisionCore, która została zaprojektowana do przemysłowego użytku komercyjnego. Charakteryzuje ją niezawodność, wysoka jakość, trwałość i krótki czas wydruku etykiet.

Technologia kontrolująca stan dyszy oraz matryca igłowa zastępująca zablokowaną dyszę zapewniają dokładność wydruku i zapobiegają występowaniu błędów wydruku lub martwych pikseli.

Drukarka korzysta z wysoce wydajnych pojedynczych wkładów atramentowych, które dzięki wymianie jedynie zużytych kolorów pozwalają uzyskać dodatkowe oszczędności i ograniczyć marnotrawstwo atramentu.

C7500 jest prosta w obsłudze i prawie nie wymaga serwisowania. Dzięki panelowi sterowania LCD konfiguracja drukarki jest prosta i szybka, a dodanie polecenia ESC/etykieta (nowość w kolorowych drukarkach etykiet) umożliwia prostą integrację drukarki z każdym systemem operacyjnym.