Firma Epson wprowadza na rynek nowe urządzenia z serii produktów TM-iHub. Pełnią one rolę koncentratora dla prostych w obsłudze, wykorzystywanych w punktach sprzedaży, platform na tablety. Dzięki nim urządzenia TM-T88V-iHub i TM-T70-iHub mogą drukować rachunki dla klientów bezpośrednio z tabletów i innych urządzeń mobilnych za pomocą przeglądarki WWW i sterować innymi urządzeniami peryferyjnymi terminalu POS, w tym skanerami kodów kreskowych czy urządzeniami fiskalnymi.

Jest to druga generacja produktów z serii TM-i. W porównaniu z produktami TM-DT, które korzystają ze starszych aplikacji biznesowych, urządzenia z serii TM-iHub udostępniają platformę dla aplikacji POS na tablety.
Ta innowacyjna platforma wykorzystuje inteligentną technologię Epson ePOS umożliwiającą drukowanie bezpośrednio z urządzenia mobilnego oraz dostęp do usług za pomocą przeglądarki bez konieczności instalowania sterowników. TM-iHub łączy się z urządzeniem mobilnym za pomocą najpopularniejszych przeglądarek obsługujących technologię HTML 5, takich jak Safari®, Chrome™ czy Internet Explorer®, oraz za pomocą standardowych przeglądarek na urządzeniach przenośnych z systemem Android.

TM-iHub to urządzenie proste w konfiguracji, idealnie nadające się do specjalistycznych sklepów i restauracji, które potrzebują aplikacji POS na tablety. Może sterować urządzeniami fiskalnymi oraz urządzeniami peryferyjnymi wejścia/wyjścia, takimi jak wyświetlacze, skanery kodów kreskowych czy klawiatury.

Modele TM-T88V-iHub i TM-T70-iHub wyposażone są w technologię Communication Box. Ta najnowsza technologia umożliwia łatwą konfigurację dodatkowych urządzeń przenośnych w zakresie importu i eksportu danych. Tablety mogą ponadto służyć kierownikom do zarządzania treścią, kontaktu z klientem czy podejmowania inicjatyw marketingowych.

TM-T70-iHub ma obudowę chroniącą przed zalaniem, a dzięki przedniemu mechanizmowi ładowania papieru oraz obsłudze drukarki od przodu urządzenie to można zamontować pod ladą. TM-T88V-iHub umożliwia natomiast drukowanie w skali szarości. Oba modele mają takie same funkcje inteligentne i są dostępne w dwóch kolorach: czarnym i białym.