Firma Epson wprowadza na rynek swoją pierwszą drukarkę SureColor SC-F2000 do bezpośredniego drukowania na odzieży (ang. DTG Direct-To-Garment). Według prognoz rynek drukowania na odzieży będzie w 2014 r. wart ponad 200 milionów EUR. Drukarka SureColor SC-F2000 to doskonałe rozwiązanie dla małych i średnich firm, dzięki któremu mogą zwiększyć zyski. Wysoka wydajność, niezawodność i niskie koszty eksploatacji umożliwiają firmom poszerzenie oferty o nowe wzory wydruków na koszulkach i poprawienie jakości oferowanych usług.

Drukarka SC-F2000 to znakomite rozwiązanie dla sklepów online z koszulkami, drukarni t-shirtów,

a nawet dużych firm — nadruki są odporne na pękanie i miłe w dotyku oraz oczywiście odporne na pranie. System można dostosować do indywidualnych potrzeb użytkowników, od dwóch zestawów atramentów CMYK do białych ubrań lub CMYK z maksymalnie czterema białym atramentami do odzieży kolorowej.

W pakiecie z drukarką użytkownik otrzymuje oprogramowanie Garment Creator firmy Epson. Zawiera ono kalkulator do obliczania przybliżonych kosztów druku na podstawie zużycia atramentu na poszczególne zadania. Jest to niezwykle przydatne podczas ustalania ceny wydruku i szacowania zysku.. Oprogramowanie ułatwia tworzenie niepowtarzalnych i atrakcyjnych wzorów na t-shirty, czapki i torby wykonane z materiałów o grubości do 25 mm.

Głowica drukująca TFP firmy Epson, zastosowana w modelu SC-F2000, pozwala na nadrukowanie jednej białej koszulki w zaledwie 27 sekund w trybie podwójnych kolorów, a ciemnej — 111 sekund przy zastosowaniu atramentów białego i kolorowych.

Model SC-F2000 oferuje rozdzielczość do 1440 x 1440 dpi.