Epson wprowadził do oferty nowy, laserowy projektor 3LCD z serii Lightscene, przeznaczony do projekcji digital signage w muzeach, galeriach, centrach handlowych i obiektach rozrywkowych.

Seria Lightscene EV-110 jest przeznaczona do tworzenia interaktywnych scenografii za pomocą angażujących projekcji. Stylowy, laserowy projektor o jasności 2200 lumenów oferuje szeroki zakres możliwości w zakresie wyświetlania grafiki i przekazu tekstowego, a także tworzenia bezkrawędziowych obrazów, efektów świetlnych i mappingu 3D, odsyłając do lamusa nieporęczne urządzenia i monitory.

Linia Lightscene EV-110 adresowana jest do ceniących dobry design właścicieli sklepów, którzy chcą zapewnić swoim klientom unikalne wrażenia. Branża hotelowa i rozrywkowa wykorzysta projektory Lightscene do tworzenia kreatywnych systemów oznakowania i informacji, a muzea i galerie – do wyświetlania cyfrowych dzieł sztuki, artystycznych treści i oprawy wydarzeń, która zaskoczy i zachwyci zwiedzających.

„Projektory LightScene zmieniły sposób postrzegania projekcji. Oferują one efekty i wrażenia zarezerwowane wcześniej dla wielkich przestrzeni, a obecnie stały się dostępne dla zwykłych sklepów, hotel i miejsc rozrywki. Nasi klienci nie chcą być ograniczani przez monitory, dlatego szukają produktów takich jak te z serii EV-110, dzięki którym mogą tworzyć nowoczesne ekspozycje, które przyciągają klientów i budują relacje” – skomentował Norbert Gościński, Account Manager Professional Displays w Epson. „Łącząc nieograniczone, emocjonujące i empiryczne treści z urządzeniem, które wtapia się w otoczenie, nasi klienci mogą wprowadzić do swoich obiektów elementy przygody i tajemniczości, aby przenieść sposób interakcji klientów z ich marką na nowy poziom.”

Najnowsze modele oferują szereg innowacyjnych funkcji, takich jak GPI, która umożliwia proste i niedrogie generowanie interakcji i empirycznych doświadczeń. Produkty z serii LightScene zaprojektowano tak, aby ich montaż był prosty. Oferują szeroki rzut, duży zakres zoomu i regulowaną optykę, a także korekcję geometrii i kulowy uchwyt montażowy z opcja mocowania do rampy oświetleniowej, sufitu i podłogi.

Urządzenia z serii EV-110 są dostępne w wersji czarnej i białej. Mają dyskretny, kompaktowy design, dzięki czemu doskonale wtapiają się w otoczenie. Są wyposażone we wbudowany program do bezprzewodowego odtwarzania treści z playback, a także łącze Wi-Fi i LAN, co pozwala na tworzenie i redagowanie treści na żywo z pomocą aplikacji Epson Creative Projection i programu Epson Projector Content Manager, które razem tworzą kompleksowe rozwiązanie do tworzenia contentu i zarządzania nim. Urządzenia EV-110 można łatwo zintegrować z istniejącą infrastrukturą CMS za pomocą łącza HDMI.

Projektory z serii Lightscene EV-110 pojawią się w sprzedaży latem 2021 roku. Ich kluczowe cechy obejmują:

• Większą jasność – 2200 lumenów
• Wbudowany odtwarzacz mediów
• Nową funkcję GPI ułatwiającą integrację czujników
• Łącze Bluetooth do integracji zewnętrznych, bezprzewodowych głośników
• Możliwość montażu na rampach oświetleniowych za pomocą nowych uchwytów ELPMB66W/ B
• Dyskretny design, wtapiający się skutecznie w otoczenie
• Opcję wyświetlania z wielu projektorów z funkcją „bezszwowego” łączenia krawędzi
• Współpracę z Epson Creative Projection i Epson Content Manager
• Wysoką niezawodność dzięki laserowemu źródłu światła i 5 lat gwarancji
• Do 20 000 godzin niezakłóconej pracy
• Łatwy i wygodny montaż w wielu opcjach – na suficie, podłodze, ścianach czy rampach oświetleniowych
• Szczelny mechanizm optyki bez filtrów
• Obudowy w kolorze czarnym i białym