Firma ESA Logistika, jeden z liderów branży logistycznej w regionie Europy Środkowej, została nowym klientem SEGRO. Na prawie 3 300 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej w SEGRO Logistics Park Stryków, będzie składować produkty wykorzystywane do najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu ITC oraz IoT, wykorzystując pionierskie technologie automatyzacyjne marki Hitachi. W transakcji pośredniczyła firma Renthis Estate.

ESA Logistika jest wiodącym dostawcą kompleksowych rozwiązań obejmujących m.in. transport, magazynowanie, a także outsourcing logistyki oraz szeroki zakres usług dodanych (VAS). Spółka działa na rynkach Polski, Czech, Słowacji oraz Węgier, a jej strategicznym partnerem w zakresie realizacji procesów biznesowych jest japońska firma Hitachi Transport System. Umowa podpisana z SEGRO obejmuje wynajem niemal 3 300 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowej w istniejącym już budynku na terenie SEGRO Logistics Park Stryków.

Kluczowym czynnikiem, który wpłynął na naszą decyzję o wyborze SEGRO Logistics Park w Strykowie było jego doskonałe położenie. W naszej ocenie przemyślana i efektywna lokalizacja biznesu nie tylko zwiększa jego efektywność operacyjną, ale pozwala również realizować zrównoważoną politykę ekologiczną firmy. Naszym celem jest stałe budowanie przewagi konkurencyjnej w oparciu o metodykę Lean, a także technologię automatyzacyjną, której dostawcą jest firma Hitachi. Zamierzamy rozwijać oba te obszary i jesteśmy przekonani, że inwestycja na terenie SEGRO Logistics Park w Strykowie jest ważnym punktem w realizacji tego założenia– ocenia Dariusz Walczyk, Kierownik Produktu Magazynowego ESA Logistika.

SEGRO Logistics Park Stryków oferuje klientom nowoczesne powierzchnie magazynowe i produkcyjne. Jest to flagowy park dewelopera w Europie Środkowo-Wschodniej, położony w bliskiej odległości od skrzyżowania autostrady A1 (Północ-Południe) z autostradą A2 (Wschód i Zachód). Powierzchnia utworzonego w 2006 roku obiektu liczy obecnie 200 000 m2 i docelowo może zostać rozbudowana aż do 400 000 m2. Park, obok dostępnych, gotowych powierzchni, oferuje możliwość zbudowania szytych na miarę, wielkopowierzchniowych obiektów magazynowych.