Prologis, właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, poinformował, że firma Euro-net, właściciel ogólnopolskiej sieci detalicznej RTV EURO AGD, oferującej szeroką gamę produktów elektronicznych zwiększyła wynajmowaną powierzchnię w Prologis Park Janki o kolejne 9 300 metrów kwadratowych. Z dodatkową powierzchnią firma zajmuje obecnie 58 500 metrów kwadratowych w budynkach 1 i 2.

„Obsługa 197 sklepów stacjonarnych RTV EURO AGD zlokalizowanych w 111 miejscowościach w całej Polsce oraz sklepu internetowego Euro.com.pl wymaga perfekcyjnie zorganizowanej logistyki. Ważnym elementem łańcucha logistycznego są magazyny – dlatego systematycznie rozszerzamy współpracę z Prologis, bo wiemy, że oferowany przez firmę serwis i doskonała lokalizacja obiektów przekładają się również na rozwój naszego biznesu.” – powiedział Andrzej Czarnecki, dyrektor ds. rozwoju, Euro-net.

W regionie Warszawy Prologis dysponuje siedmioma parkami dystrybucyjnymi o łącznej powierzchni ponad 729 000 metrów kwadratowych. Z portfolio o powierzchni ponad 1,9 miliona metrów kwadratowych Prologis jest największym właścicielem i zarządcą obiektów dystrybucyjnych w Polsce (stan na 30 czerwca 2013 roku).