Już po raz dwunasty na czas wakacji, w najpopularniejszych miejscowościach turystycznych w Polsce Euronet uruchamia dodatkowe urządzenia. Największa ich liczba stanie nad Morzem Bałtyckim. Aby ułatwić turystom dostęp do gotówki, Euronet udostępnia w tym roku rekordową liczbę urządzeń – będzie ich ponad 100, z czego kilkanaście wpłato-bankomatów, tzw. recyklerów, łącznie w 60 różnych nadmorskich i mazurskich kurortach.

– Jak się okazuje, pomimo rosnącej liczby punktów akceptujących płatności kartą Polacy, szczególnie podczas wakacji chętniej za drobne zakupy płacą gotówką. Z danych publikowanych przez Unię Europejską wynika, że płatności bezgotówkowe w Polsce stanowią obecnie 20 proc. transakcji w stosunku do 80 proc. tych realizowanych w gotówce – mówi Ewa Miziołek, dyrektor marketingu i wsparcia sprzedaży Euronet Polska, oraz dodaje – Staramy się oszczędzać i wydawać mniej, a posiadanie gotówki w portfelu pozwala zachować większą kontrolę nad wakacyjnym budżetem, kiedy zamiast na prowadzeniu rachunku w pamięci wolimy skupiać się na przyjemnościach.

 

Bankomaty i wpłato-bankomaty Euronetu będą wszędzie tam, gdzie spodziewany jest natężony ruch turystyczny. Najwięcej maszyn zostanie zainstalowanych w takich miejscowościach jak Pobierowo, Łeba, Krynica Morska, Dziwnówek, Władysławowo, Rowy, Rewal, Kołobrzeg oraz Dziwnów. Standardowo już, z urządzeń sezonowych będzie można korzystać do drugiej połowy września. Warto również przypomnieć, że bankomaty i wpłato-bankomaty Euronetu instalowane tymczasowo wyglądają tak samo jak te, znane klientom na co dzień. Podobnie jest z procesem wypłaty bądź wpłaty środków – odbywa się on na takich samych zasadach jak w przypadku urządzeń całorocznych.

Euronet postanowił udostępnić klientom w tym roku również sezonowo wpłato-bankomaty, czyli tzw. recyklery umożliwiające jednocześnie wpłatę oraz wypłatę środków. Warto dodać, że urządzenia te umożliwiają klientom obok wpłaty środków na własne, przypisane do karty konto bankowe, dokonanie wpłat na aż 7 różnych rachunków bankowych, np. na konto kontrahenta. – W tym roku po raz pierwszy instalujemy na czas wakacji w lokalizacjach nadmorskich recyklery. Pomysł ten powstał z myślą o lokalnych przedsiębiorcach, którzy będą mogli w ten prosty i szybki sposób wpłacać m.in. swoje utargi przez 24 godziny na dobę – dodaje Ewa Miziołek.

Przydatną usługą, szczególnie dla rodziców w czasie wyjazdów wakacyjnych ich pociech, może się okazać możliwość realizacji przekazu bankomatowego. Usługa również będzie dostępna w urządzeniach instalowanych tymczasowo. Proces realizacji przekazu bankomatowego został uproszczony do niezbędnego minimum, a nadawca przekazu i odbiorca są proszeni wyłącznie o podanie danych niezbędnych do przetworzenia transakcji. Są to numery PESEL, telefonu komórkowego oraz kwoty przekazu. – Do tej pory nie było na rynku technicznej możliwości przekazania dziecku pieniędzy „na już”. Dostępne formy zakładały co najmniej jeden dzień na przeprocesowanie transakcji. Przekaz bankomatowy Euronet jest gotowy do odbioru zaraz po otrzymaniu wiadomości SMS z kodem PIN transakcji – wspomina Ewa Miziołek.