Aplikacje mobilnego portfela zyskują na popularności ze względu na rosnące zainteresowanie technologią komunikacji bliskiego zasięgu (NFC). Gałęzie przemysłu tworzą podstawę dla odpowiedniej infrastruktury, która umożliwia i zachęca użytkowników do rezygnacji z płatności gotówkowych.

Montblanc, niemiecka firma produkująca luksusowe zegarki, podjęła ważny krok w kierunku cyfryzacji, dołączając do świata smartwatchy. Producent zegarków wprowadził inteligentny pasek TWIN, który można przymocować do zegarka, aby przekształcić go w nowoczesne urządzenie inteligentne, wymagające ładowania tylko raz w tygodniu.

Paski zegarków są wyposażone w funkcje nowej generacji, które są w pełni kompatybilne z innymi aplikacjami, takimi jak powiadomienia telefonu, śledzenie zadań oraz płatności cyfrowe za pośrednictwem usługi Montblanc Pay. Dzięki aplikacji na iOS użytkownicy Montblanc Pay mogą łączyć się z pięcioma kartami płatniczymi.

„W naszym nowym, stylowym, eleganckim pasku połączyliśmy wysokiej klasy materiały z najbardziej zaawansowanymi technologiami dostępnymi na rynku, w celu zapewnienia naszym klientom łatwej i bezpiecznej możliwości płatności za pomocą ich zegarków – aby mogli cieszyć się modą i wygodą, nie rezygnując przy tym z nowoczesnych rozwiązań” – powiedział dr Felix Obschonka, dyrektor ds. nowych technologii w Montblanc.

„Płatność smartwachem z pewnością zwiększy wygodę klientów. Nie można jednak zapominać o zagrożeniach płynących z takich rozwiązań i należy pozostawać na bieżąco z informacjami o możliwości zabezpieczania się w cyberprzestrzeni”, komentuje Mariusz Politowicz, inżynier techniczny Bitdefender z firmy Marken.