Divante – spółka z Grupy Outsourcing Experts oferująca rozwiązania w zakresie e-commerce i marketingu internetowego – stworzyła projekty internetowej platformy sprzedaży dla kanału B2C i B2B dla lidera rynku handlu hurtowego materiałami budowlanymi i farbami.

Celem uruchomienia systemów e-commerce przez firmę AB Bechcicki było szersze dotarcie do grup docelowych oraz zaoferowanie klientom  kompleksowej obsługi. Spółka zdecydowała się na strategię multichannel commerce, czyli połączenie tradycyjnego kanału sprzedaży z wirtualnym. W pierwszym etapie uruchomiono serwis skierowany do odbiorców detalicznych, czyli internetowy market budowlany działający pod adresem www.renowa24.pl. Kolejnym krokiem  było wdrożenie systemu  B2B, adresowanego do klientów hurtowych oraz inwestycyjnych. W AB Bechcicki trwają również prace nad wdrożeniem mobilnego kanału sprzedaży.

Divante zrealizowało projekt przy współpracy z agencją interaktywną Ideacto. Po opracowaniu przez klienta  strategii  obecności w kanale e-commerce spółka z Grupy OEX przeprowadziła szczegółowe badania, które pozwoliły opracować koncepcję i layout graficzny serwisu B2C i B2B. Divante odpowiadało także za analizę technicznych aspektów wdrożenia projektu.