Podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wszyscy posiadacze kart mogą wspomóc tegoroczny cel – wyrównanie szans w leczeniu noworodków. Obsługą płatności bezgotówkowych zajmie się First Data Polcard, która gra z Orkiestrą już 23. raz. Jak co roku, wszystkie opłaty transakcyjne pokrywa z własnych środków, wspierając szczytny cel Orkiestry.

– Według najnowszych danych Narodowego Banku Polskiego kart płatniczych jest już więcej niż obywateli naszego kraju. Używamy ich coraz częściej i chętniej doceniając wygodę, pewność i bezpieczeństwo. Na popularności zyskują też płatności mobilne telefonem. – mówi Jolanta Rycerz, członek zarządu First Data Polska, właściciela marki Polcard. – Jesteśmy dumni, że pomagamy Orkiestrze wykorzystać karty i płatności smartfonem do wsparcia zbiórki na wyposażenie oddziałów neonatologicznych.

First Data Polcard będzie obsługiwać wpłaty kartami płatniczymi:

1. Przez internet
Wystarczy odwiedzić zakładkę Wspieraj – Wpłać kartą: http://www.wosp.org.pl/fundacja/jak-wspierac-wosp/wplac-karta. W ten sposób można wspierać WOŚP cały rok.

2. Przez telefon
W telewizyjnym studiu WOŚP wolontariusze First Data Polcard czekają na telefony. W trakcie rozmowy weryfikują kartę i zlecają transakcje. Numery kontaktowe będą podane na ekranie.

3. Przy użyciu terminala płatniczego
W placówkach mBanku czeka 278 terminali płatniczych, na których od 15 grudnia można kartą wpłacić na konto WOŚP. W dniu finału kolejne 350 terminali będą mieli przy sobie wolontariusze w 70 polskich miastach. Będą ubrani w koszulki z napisem „Zbliż się do Orkiestry”.

Na dostarczonych dla mBanku przez First Data Polcard terminalach można zapłacić zbliżeniowo kartą VISA i Mastercard lub smartfonem, albo użyć BLIK-a.

26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w dniu 14 stycznia 2018, a jego celem będzie pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”

Czy wiesz że?
• Z okazji 26. Finału WOŚP First Data Polcard dostarczy łącznie 628 terminali płatniczych
• Na ekranach terminali i na wydrukach potwierdzających wpłatę pojawi się serduszko Orkiestry.
• Wolontariusze First Data Polcard weryfikują uczestników licytacji złotych serduszek i kart telefonicznych w studiu Orkiestry. Pomagają im pracownicy Centrum Obsługi Klienta w siedzibie biura First Data
• Dla wolontariuszy przyjmujących darowizny przy użyciu terminala, First Data Polcard uruchomiła specjalną infolinię
• Rok temu wpłaty kartą przez internet na konto WOŚP sięgnęły rekordowych pół miliona złotych!