Jak wynika z badania przeprowadzonego przez instytut Homo Homini na zlecenie Foodpanda.pl, 64% Polaków zamawia jedzenie z dostawą do domu lub pracy. Już 38% Polaków korzysta przy tym z serwisów internetowych czy aplikacji mobilnych.

Liderami pod względem liczby zamówień w serwisie i aplikacji Foodpanda.pl od początku pozostają klienci warszawscy, którzy obecnie generują 64% zamówień. Warto jednak zaznaczyć, że pozostałe miasta, w których dostępna jest usługa, z miesiąca na miesiąc zyskują – dla porównania w pierwszym kwartale funkcjonowania serwisu, zamówienia w stolicy stanowiły 97% wszystkich zleceń.

Według raportu Homo Homini Polacy najczęściej zamawiają w dostawie dania kuchni włoskiej, w tym oczywiście pizzę (78%). Na drugiej pozycji plasuje się kuchnia azjatycka, którą wybiera 11% badanych. W przypadku zamówień internetowych, za pomocą serwisu i aplikacji mobilnej Foodpanda.pl, różnice te są znacznie mniejsze, a w Warszawie procent osób zamawiających posiłki z kuchni azjatyckiej jest większy niż z kuchni włoskiej (29%
do 26%). Mieszkańcy Krakowa, Poznania i Wrocławia najchętniej za pomocą Foodpanda.pl zamawiają pizzę, choć dominacja ta jest mniejsza niż w przypadku zamówień składanych telefonicznie.