FREENOW, europejska aplikacja mobilności miejskiej zintegrowała nową usługę – Car Rental, która pozwala na wypożyczanie samochodów oferowanych przez Avis, Hertz i Europcar. Jest ona dostępna dla wszystkich użytkowników FREENOW, w tym z Polski. W ten sposób platforma realizuje swoją strategię poszerzania oferty mobilności miejskiej poprzez integrację usług transportowych od zewnętrznych operatorów.

Nowa funkcja Car Rental, wprowadzona we FREENOW, umożliwia użytkownikom rezerwację samochodów od renomowanych dostawców, w tym Avis, Hertz i Europcar. Uzupełniając już istniejącą gamę usług mobilnych, opcja wypożyczania samochodu jest doskonałym rozwiązaniem dla użytkowników poszukujących transportu wykraczającego poza taksówki, mikromobilność czy carsharing, na przykład podczas wakacji. Nowa usługa polega na rezerwacji auta do odbioru i zwrotu na stacjach wypożyczalni ulokowanych na całym świecie, oferując łatwy dostęp i atrakcyjne stawki dla użytkowników, którzy lubią planować swoje podróże z wyprzedzeniem.

Możliwość wypożyczania samochodów to kolejny krok FREENOW w stronę połączenia różnorodnych środków transportu w jednej, intuicyjnej aplikacji. W Polsce, jeszcze pod koniec 2023 roku FREENOW zintegrowało usługę carsharingu, dzięki partnerstwie z Traficar.

– Naszym celem jest zaspokajanie potrzeb użytkowników w zakresie mobilności, gdziekolwiek chcą się udać, czy to w ramach codziennych dojazdów do pracy, spotkań z najbliższymi, czy odkrywania nowych miejsc podczas wakacyjnych podróży za granicą. Integracja usługi wypożyczania samochodu jest dla nas kolejnym ważnym krokiem w kierunku umożliwienia w ramach jednej aplikacji dostępu do całego ekosystemu mobilności na żądanie. Choć poczyniliśmy już ogromne postępy w tym zakresie, możliwość wypożyczania aut pozwala naszym użytkownikom pójść jeszcze dalej i z większą łatwością odkrywać świat przemieszczając się różnymi środkami transportu – mówi Thomas Zimmermann, CEO FREENOW.

Funkcja Car Rental jest dostępna dla użytkowników FREENOW w Europie, w tym w Polsce, dając użytkownikom swobodę rezerwacji preferowanych samochodów na całym świecie, za pośrednictwem jednej aplikacji. Usługa ta widoczna jest na ekranie głównym FREENOW, dzięki czemu użytkownicy mogą w łatwy sposób wybrać lokalizację, datę i określić dalsze szczegóły rezerwacji auta.