Frigo Logistics, wiodący w Polsce operator logistyczny dla produktów głęboko mrożonych, podsumował wyniki przewozowe za ubiegły rok. Pomimo spowolnienia gospodarczego, firma zanotowała rekordowy wynik, ze wzrostami sięgającymi kilkunastu procent.

Rozwój współpracy z obecnymi i nowymi klientami, inwestycje w nowe moce przewozowe oraz dalsze doskonalenie procesów logistycznych pozwoliły Frigo Logistics zanotować 13% wzrost rok do roku pod względem przejechanych kilometrów w spedycji krajowej. Równocześnie firma zwiększyła liczbę palet przewiezionych w Polsce o 8%. Wynik ten to efekt obranej przez firmę strategii inwestycyjnej.

– W 2023 roku przeprowadziliśmy szereg zmian biznesowych, które miały na celu podniesienie efektywności naszej floty i wydajności procesów logistycznych. W ostatnich miesiącach zwiększyliśmy wykorzystanie największych pojazdów z naczepami 33 paletowymi, ale też zoptymalizowaliśmy załadunki powrotne, co podniosło naszą efektywność. Wyniki pokazują, że kierunek zmian był dobry, dlatego z pewnością będziemy chcieli kontynuować ten proces oraz inwestować w dalszy rozwój floty – mówi Krzysztof Pawlik, dyrektor transportu Frigo Logistics

W najbliższych miesiącach planowane są otwarcia nowego centrum dystrybucyjnego w Nowym Dworze Mazowieckim, o łącznej powierzchni 9,5 tys. mkw., które będzie dysponować 21 tys. miejsc paletowych, oraz rozbudowanej mroźni w Żninie, która powiększy się 4,2 tys. mkw oraz o 12 tys. miejsc paletowych. Frigo Logistics chce także dalej rozwijać swoją flotę, również w oparciu o pojazdy elektryczne. Realizowane inwestycje pozwolą na znaczące wzmocnienie zdolności operacyjnych w najbliższych miesiącach.

– Kierunek naszych inwestycji jest ściśle związany z rozwojem rynku i potrzeb naszych klientów. Prowadzimy bardzo specjalistyczne usługi, które wymagają od nas nie tylko know-how, lecz także zaawansowanego zaplecza logistycznego. Inwestycje są dla nas naturalne i chcemy je kontynuować w najbliższym roku – mówi Kris Verbruggen, prezes Zarządu Frigo Logistics.

Firma posiada dziesięć centrów dystrybucyjnych, a obecne jest w trakcie realizacji planu inwestycyjnego o wartości 200 mln zł, który zwiększy możliwości dystrybucyjne w najbliższych latach. Frigo Logistics dostarcza produkty wymagające kontrolowanych temperatur do ponad 4500 punktów w całej Polsce.