Z końcem roku mapa Galerii Katowickiej powiększyła się o kilka nowych miejsc. Klienci mogą już odwiedzić nową księgarnię, wzmocniona została reprezentacja mody damskiej, pojawił się także sklep spożywczy typu convenience oraz biuro podróży. To łącznie 450 m kw. z jeszcze szerszą ofertą dla odwiedzających.

W nowym biurze podróży, Coral Travel, znajdującym się na poziomie -1, klienci mogą kupić wyjazdy do niemal 38 krajów, od Grecji, Hiszpanii i Turcji po miejsca egzotyczne, takie jak: Dominikana, Kuba, czy Seszele. Coral Travel Wezyr Holidays jest częścią międzynarodowego koncernu turystycznego OTI Holding, znajduje się na 4 miejscu w rankingu największych biur podróży.
Księgarnia MOLE MOLE, otwarta z początkiem grudnia, zlokalizowana jest na poziomie -1 i zajmuje powierzchnię 169 m kw. Ten nowy na polskim rynku księgarskim koncept wyróżnia się przytulną przestrzenią, przyjazną pasjonatom czytania, ceniącym szeroki wybór różnych gatunków literackich i niespieszne zakupy.

Kategorię mody damskiej w Galerii Katowickiej powiększyła z kolei Maravilla Boutique, kierująca swoją propozycję do eleganckich, nowoczesnych kobiet, które chcą czuć się wyjątkowo i niepowtarzalnie. Oferuje duży wybór odzieży na różne okazje, łącząc światowe trendy z oczekiwaniami polskich klientek. 140-metrowy salon zlokalizowany jest na poziomie +1.

Kolejne grudniowe otwarcie należy do sklepu Żabka, przedstawiciela największej w Polsce sieci sklepów typu convenience. Żabka to marka powszechnie rozpoznawana, oferująca możliwość zrobienia drobniejszych zakupów oraz skorzystania z usług, potrzebnych do zaspokojenia codziennych potrzeb, wygodnie, w sposób łatwy i szybki. Sklep, znajdujący się na poziomie -1 i zajmujący powierzchnię 113 m kw., został otwarty 13 grudnia.

– Pojawienie się na mapie Galerii Katowickiej kolejnych marek i punktów usługowych, czy to prężnie rozwijającej się sieci salonów Maravilla Boutique, biura Coral Travel, księgarni MOLE MOLE czy sklepu Żabka, pozwalającego szybko i komfortowo załatwić wiele spraw, zostawiając klientom więcej czasu na zakupy w pozostałych sklepach naszego Centrum, to efekt dążenia do zapewnienia odwiedzającym jak najbardziej zróżnicowanej i atrakcyjnej oferty – podkreśla Joanna Bagińska, Dyrektor Galerii Katowickiej.

Galeria Katowicka mieści się w ścisłym centrum Katowic i jest unikalnym kompleksem komunikacyjno-komercyjnym. Powierzchnia najmu wynosi 47,500 m2 i obejmuje ponad 200 lokali, restauracji i punktów handlowych, m.in. Peek & Cloppenburg, TK Maxx, Multikino, Zara, Pull & Bear, Bershka, C&A, Reserved, Euro, Douglas czy Flying Tiger Copenhagen. Posiada także 10 salowe Multikino z salą Xtreme – najnowocześniejszą w Polsce, wyposażoną w system dźwiękowy Dolby Atmos. Centrum handlowe połączone jest bezpośrednio z dworcem kolejowym i podziemnym terminalem autobusowym komunikacji miejskiej. W sąsiedztwie powstaje kompleks biurowy Grand Central. Galeria Katowicka została otwarta 18 września 2013 r.

Właścicielem Galerii Katowickiej jest firma Meyer Bergman, za zarządzanie Galerią Katowicką, codzienne funkcjonowanie obiektu oraz kwestie związane z wynajmem powierzchni handlowej, odpowiada spółka APSYS Polska.