„Projekt Wyższy Poziom”, realizowany przez Galerię Katowicką, otrzymał Wyróżnienie Specjalne Jury 2017 prestiżowego konkursu, organizowanego przez Polską Radę Centrów Handlowych. Eksperci docenili przełomowość projektu i jego głęboką integrację z dziesiątkami tysięcy klientów, mieszkańców Katowic i całego regionu. Jury wybrało tylko jeden projekt spośród wszystkich zgłoszonych do 6 kategorii marketingowych.

Polska Rada Centrów Handlowych, po przeanalizowaniu rekordowej ilości ponad 100 aplikacji, ogłosiła zwycięzców 8. edycji konkursu PRCH Retail Awards 2017. Laureatem specjalnego wyróżnienia jury został wielki, horyzontalny projekt CSR „Projekt Wyższy Poziom”, zrealizowany przez Galerię Katowicką.

„Projekt Wyższy Poziom” to ponad 300 niezwykłych wydarzeń zrealizowanych w 365 dni z kilkudziesięcioma partnerami instytucjonalnymi oraz mniejszymi inicjatywami społecznymi i artystycznymi. Jest to wydarzenia przełomowe w skali kraju, wyróżnione także przez Narodowe Centrum Kultury. Inicjatywa ociepliła wizerunek Galerii Katowickiej, zjednując serca mieszkańców Aglomeracji Śląskiej. Galeria stała się tubą miasta, która nie tylko kreowała, ale i przyciągała najważniejsze wydarzenia, wspierała instytucje oraz promowała wartościowe inicjatywy. Stała się synonimem miejsca nowoczesnego, inspirującego, otwartego na ludzi i odważne pomysły.

– Ogromnie cieszę się, że nasze działania, związane z realizacja ogromnego, wielopoziomowego Projektu Wyższy Poziom, zostały zauważone przez PRCH. Tym bardziej doceniamy specjalne wyróżnienie, że tegoroczna edycja konkursu obfitowała w wiele fantastycznych inicjatyw. Projekt wprowadził Galerię Katowicką do elitarnego grona liderów kultury w Polsce, jako pierwszy – i jedyny jak dotąd – podmiot komercyjny i centrum handlowe – mówi Joanna Bagińska, Dyrektor Galerii Katowickiej.

Dzięki złożonej, wielostopniowej i merytorycznej ocenie nagrody PRCH Retail Awards są uznawane za jedne z najbardziej prestiżowych i wiarygodnych na rynku nieruchomości handlowych.

Galeria Katowicka mieści się w ścisłym centrum Katowic i jest unikalnym kompleksem komunikacyjno-komercyjnym. Powierzchnia najmu wynosi 47,500 m2 i obejmuje ponad 200 lokali, restauracji i punktów handlowych, m.in. Peek & Cloppenburg, TK Maxx, Multikino, Zara, Pull & Bear, Bershka, C&A, Reserved, Euro, Douglas czy Flying Tiger Copenhagen. Posiada także 10 salowe Multikino z salą Xtreme – najnowocześniejszą w Polsce, wyposażoną w system dźwiękowy Dolby Atmos. Centrum handlowe połączone jest bezpośrednio z dworcem kolejowym i podziemnym terminalem autobusowym komunikacji miejskiej. W sąsiedztwie powstaje kompleks biurowy Grand Central. Galeria Katowicka została otwarta 18 września 2013 r.

Właścicielem Galerii Katowickiej jest firma Meyer Bergman, za zarządzanie Galerią Katowicką, codzienne funkcjonowanie obiektu oraz kwestie związane z wynajmem powierzchni handlowej, odpowiada spółka Apsys Polska.